Новини. Події

18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...

Детальніше...

25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...

Детальніше...

20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Коли діоксин не стане нормою життя?

11.02.2010

Цієї п'ятниці, 29 січня, на пленарному засіданні чергової сесії Херсонської міської ради знову прозвучало питання стосовно виділення землі під новий полігон твердих побутових відходів. Оформлене цього разу воно було як «Звернення депутатів Херсонської міської ради 5 скликання до Голови обласної державної адміністрації про вибір земельної ділянки під розміщення нового місця видалення відходів», але суть залишилась такою, як і 8 років тому. Так, саме 8 років тому на пост Голови міста був обраний В.В.Сальдо. Тоді у далекому 2002 році одним із перших, хто зайшов привітати новообраного Голову був депутат тоді Верховної Ради Сергій Кириченко. Як і ведеться у народі, прийшов не з пустими руками, а з подарунком - повним пакетом документів на будівництво ізраїльською фірмою сміттєпереробного заводу на території нинішнього херсонського сміттєзвалища.

Суть подарунка полягала в тому, що фірма пропонувала херсонцям БЕЗОПЛАТНИЙ вивіз сміття з території міста з метою подальшої переробки за новітніми технологіями без диму, пожеж і смороду, який докучає мешканцям Таврійського мікрорайону впродовж довгих років. Що просила натомість? Всього-навсього пів гектара землі і дозвіл на розміщення контейнерів для сміття на території міста. Реалізувавши такий проект новообраний мер безумовно отримав би схвалення усього міста, але цього не сталося. Чому? Бо дуже швидко, мабуть, зрозумів, що питання сміття цілого міста - питання щоденного збагачення. Скажіть, будь-ласка, херсонці, скільки сьогодні ви платите щомісяця за сміття? 9,96грн. А кому платите і за що? За те, що переповнені контейнери розгрібають двірні собаки, розносячи весь непотріб по, як мінімум, двору багатоповерхівок? Чи за те, що сміття, чим далі тим частіше, вчасно не вивозиться? Чи можливо за «ароматерапію» (особливо влітку) від пожеж, що спалахують в кінці Таврійського мікрорайону? За що ми платимо і кому? Скільки це триватиме? Про те, яку загрозу для життя створює нинішній полігон твердих побутових відходів, а заразом і херсонська влада, ще у 2005 році говорив Сергій Кириченко на сторінках місцевої преси. 

Ось одна з них: «Президента В.Ющенко травили диоксином в прошлом, а херсонцев травят сегодня!!!» газета «Вік» від 09.06.2005р. №23 (132). В «Громадский контроль» постоянно обращаются херсонцы, которые проживают вблизи городской свалки, а точнее «Полигона для захоронения твердых бытовых отходов». Несколько десятков заявителей, среди которых Химич Т. А., проживающая по ул. Покрышева, 53, корпус 4; Орловская М.П., проживающая по ул. Академика Тарле, 4; Красникова Т.Н., проживающая по ул. Покрышева, 53 и другие херсонцы, крайне обеспокоены ситуацией, когда токсические газы, которые выделяются при распаде и горении мусора, отравляют жителей Таврического микрорайона. Особенно опасно, когда при горении пластиковых и пластмассовых изделий выделяется крайне ядовитое вещество диоксин, ставший хорошо известным по делу отравления Президента В.Ющенко. Заявители пишут, что обращались к администрации свалки, но им было отказано в их справедливых требованиях не допускать постоянного горения мусорных куч. Администрация свалки-полигона говорит, что для наведения порядка им необходимо около 100 тыс. грн. При этом и заявления в адрес херсонской городской власти также не находят должного реагирования. Людей возмущает бездеятельность городской власти, которая не только самоустранилась от решения крайне важной для хер-сонцев проблемы, но и не реагирует на протесты общественности и жителей, продолжает незаконно содействовать частному бизнесу коммерческой структуры, которой, в нарушение установленного законодательством порядка, передано в аренду свалку-полигон. Выходит, что для городской власти главное не здоровье и санитарное благополучие населения, а совместный бизнес на услугах по вывозу мусора и его приемке на полигоне, а вот деньги на соблюдение технологии утилизации и хранения этого мусора частные бизнесмены не спешат тратить. Деньги, которые им платят за это те же херсонцы. Но нынешнюю власть больше волнует дальнейшее обогащение, так как в кабинетах херсонской мэрии уже летают мечты о выделении и соответствующем «освоении» через частную биэнес-струкгуру 16 млн. грн. на так называемый проект реорганизации городской свалки-полигона. «Громадский контроль» продолжает настойчиво направлять свои обращения в адрес ответственных государственных органов, но реакция на них остается такой же, какой была и в прежние годы. По всему видно, что в государстве система власти, контроля и ответственности не поменялась. И причиной мы видим, в первую очередь, ту, что Верховная Рада не хочет вот уже пятый год принять Закон «Об общественном контроле» и сделать не показушной, а реальной ответственность тех чиновников, которые не хотят жить по закону и совести» Сергей Кириченко.

Як бачите, херсонці, всі ці роки нинішня влада використовувала кожного з нас для власного збагачення. Сьогодні ж вона виносить на розгляд питання про виділення чергового куска землі для нового забруднення, а заразом і власного збагачення (можна тільки уявити наскільки збільшаться для нас тарифи на вивіз сміття). За 3,5 місяці ця ж влада балотуватиметься на чергове подовження строку своїх привладних повноважень, то можливо настав вже час для її заміни. ЗО травня 2010 року у нас, херсонці, є шанс змінити своє життя на краще. Варто лише правильно зробити свій вибір - довірити владу господарям цієї землі - українцям, слов'янам, християнам. Голосуйте правильно! Голосуйте за своїх!!!

(Вік.- №5 (277).- 4.02.2010)


 





Екологічний календар