18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
«Шановна редакціє!
Понад 40 років я живу в Нововоронцовці. Закохалася в неї з першого дня свого приїзду після закінчення Одеського медінституту: чисте плесо рукотворного Каховського моря, свіже, напоєне пахощами троянд повітря, веселкові клумби, які щодня поливали працівники комбінату комунальних підприємств і жителі селища. Ніде я не бачила сміття та органіки - все це своєчасно вивозилося на звалища за помірну плату. Та, як мовиться, було та загуло. Зараз дійшло до того, що нововоронцовці змушені шукати, куди викинути... непотріб! Щоб найняти трактор із причепом, слід заплатити чималу суму, а де малозабезпеченим сім'ям та пенсіонерам узяти грошей, якщо зарплат чи пенсій їм ледве вистачає на найнеобхідніше - харчування та ліки? Про обновки годі й мріяти!
А працівники Нововоронцовської селищноїради тільки те й роблять, що... фотографують занедбані подвір'я, щоб достукатися до нашої совісті. За те, щоб організувати транспорт для регулярного вивезення сміття, чомусь не беруться! Ми неодноразово зверталися до депутатів районної і селищної рад з цього болючого для людей питання, але віз і нині там! Питається, у кого менше совісті: вжителів містечка чи глухих до їхніхзапитів можновладців?!
Катерина Чернишенко, лікар-педіатр дитячого відділення Нововоронцовської ЦРЛ».
Листа на прохання кореспондента «Нового дня» коментує нововоронцовський селищний голова Микола Семенютенко:
— У достовірності фактів, викладених у листі Катерини Олександрівни, анітрохи не сумніваюся. Я міг би назвати ще купу недоліків у нашій роботі. Якщо ще рік тому благоустроєм райцентру, його водопостачанням та санітарною очисткою займався комбінат комунальних підприємств, то сьогодні цю роботу виконує АТОВ «МТС». Дійсно, щоб найняти трактор для вивезення сміття, необхідно викласти за годину 140 гривень. Погодьтеся, послуга по кишені далеко не кожному. Раніше сільська комунальна служба дотувалася державою, а зараз кошти на благоустрій селища змушені закладати у своєму бюджеті: у 2008 році — 120 тисяч гривень, а торік — лише 25 тисяч. Спитаєте, чому так мало? Як не стараємося, але не вдається заробити ще більше додаткових надходжень, а ті, що маємо, по совісті ділимо на всіх. Пріоритетним для нас залишається соціальна сфера. У газеті «Новий день» були на^ друковані справедливі статті про наші екологічні негаразди. Такий стан справ не може не тривожити мене як селищного голову і депутатів. Постараємося в своїй подальшій роботі врахувати слушні зауваження авторки листа до редакції Катерини Чернишенко та інших мешканців райцентру. Але повторюся: ми хочемо і вміємо працювати краще, але катастрофічно не вистачає бюджетних коштів!
За останні 7 років «Новий день» неодноразово порушував вкрай важливу проблему екологічної безпеки жителів Нововоронцовки, та жодного разу(!) нововоронцовські можновладці не спромоглися відреагувати в рамках законодавства на справедливу критику, хоча в процесі підготовки публікацій їм також надавалося слово.
Після розмови з Миколою Семенютенком кореспондент знову побував на «об'єктах», які... ще більше потопають у смітті та нечистотах. Узаконене багато років тому місцевою владою звалище з минулого літа розрослося. Мешканці багатьох осель прилеглих вулиць, і не тільки, скидають сміття на битий шлях, засмічують поле. І біля приміщення колишньої лазні без протигаза не встояти: мешканці будинків кількох вулиць як зносили, так і зносять сюди непотріб. А що залишається людям чинити, якщо приватне АТОВ «МТС» править за свої послуги непомірну плату! Далеко не всі можуть придбати металевий ящик для сміття, який коштує 700 гривень! На закінчення зустрічі селищний голова пообіцяв, що у майбутньому належним чином реагуватиме на всі виступи «НД».
..:Коли матеріал був підготовлений до друку, до корпункту зателефонувала жителька Нововоронцовки А., господарка однієї з квартир, що знаходиться у напівпідвальному приміщенні двоповерхового будинку по вулиці Леніна. Молода мама, ридаючи у трубку, розповіла, що в її квартирі знаходиться центральна водопровідна труба. Так ось вона несподівано прорвала: іржава вода затопила всю оселю, зіпсувавши підлогу, килими, її та маленької донечки речі. На думку спеціалістів, місце труби — не в жилому приміщенні, а в підвалі. Щоб її замінити на нову, мешканцям будинку, а це переважно сім'ї пенсіонерів та малозабезпечених, необхідно було вкласти не одну сотню гривень і самим брати до рук лопати!..
(Новий день.- №6 (4896).- 4.02.2010)