Новини. Події

18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...

Детальніше...

25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...

Детальніше...

20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Рятуйте - тонемо!

01.03.2010

На Херсонщині від підтоплення, викликаного сильними опадами та підняттям ґрунтових вод, почали все більше потерпати не лише жителі сільської місцевості, а й мешканці міст. Ще на початку лютого поточного року підтоплення в регіоні було проблемою майже виключно жителів сільських населених пунктів. Випадки підтоплення були на той час лише у двох містах - Скадовську та Генічеську, розташованих на узбережжі Чорного та Азовського морів. Однак, через сильні опади, що пройшли в області протягом останніх днів, проблема підтоплення міських осель на Херсонщині суттєво загострилась. Наприклад, у курортному Скадовську станом на першу декаду лютого постійно підтоплювалось від 8 до 11 садиб.

На 16 лютого у цьому місті, за даними ГУ МНС в області, вже було підтоплено 150 садиб, 5 будинків. Згідно інформації рятувальників, крім Скадовськата Генічеська, факти підтоплення на момент підготовки номера зафіксовано також в Херсоні (на Карантинному острові), в містах обласного підпорядкування Каховка і Нова Каховка та у Цюрупинську.
Станом на 17 лютого в області підтоплено загалом 27 населених пунктів, більш 5000 садиб.

Як повідомляє прес-служба Скадовської міськоїради, мер цього курортного міста Олександр Гавриш навіть провів прес-конференцію з приводу катастрофічної повені. «Сьогодні ми знаходимо кошти, саме знаходимо, бо без державного бюджету зробити це вкрай важко через Держказначейство, фінуправління. Для роботи комунальних підприємств необхідні кошти, щоб вони локально у дворах відкачували воду, на жаль це єдине, що зараз можемо зробити, - відзначив Олександр Гавриш. - Та боротися з такої кількістю опадів, яи випадають без зупину, нашими засобами дуже складно».
На прес-конференції зазначалося, що міською владою залучено всю можливу техніку, в тому числі й приватні машини - вони працюють світовий день. На жаль, не у кожен двір вони можуть заїхати.

Якби дренажні системи працювала, як раніше - у повному об'ємі, було б легше вирішити цю проблему. Зараз у Скадовську працюють з ВАТ «Райагробуд» по будівництву локальних систем дренажів. Наразі завершується будівництво ще одної мережі по вул. Комсомольській. Кошти на це будівництво міська рада запевняє, що знайде. «Ми працюємо на перспективу з улаштуванням локальних дренажних систем», - підкреслив О.Гавриш.

Міський голова висловив стурбованість тим, що скадовчани просто залишаться без житла через те, що старі будинки набираються вологи і з часом будуть руйнуватися. «Міська рада робить те, що може зробити зараз. На сьогодні немає чіткого інженерного вирішення цієї проблеми для міста з урахуванням топографії, гідротехніки і всіх необхідних технічних факторів, це підтвердить і керівник Скадовського управління водного господарства. Поки не буде такого загального плану, то й загального ефекту не буде», стверджує мер.

Тетяна Вєдєнєєва (Херсон Маркет плюс.- №7 (213).- 18-24.02.2010)
 

 





Екологічний календар