Новини. Події

21.02.2024
Через війну популяція зубрів значно скоротилася
Національний природний парк “Залісся”, що в Київській області понад місяць перебував під ...

Детальніше...

17.02.2024
Результати роботи застосунку ЕкоЗвгроза
На початку повномасштабного вторгнення рф було створено вебресурс та мобільний застосунок ЕкоЗагроза ...

Детальніше...

05.02.2024
Окупанти знов вбивають тварин лівобережжя
Нещодавно мережу сколихнули світлини, на яких російські окупанти позують з мертвими тваринами, вочевидь ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?







Випадкове фото



Всі новини

Інгулець от-от стане екологічною бомбою для Херсонщини

24.10.2010

Як повідомили в прес-службі Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області, річка Інгулець втратила можливість природно оновлятися. На сьогодні рівень забруднення річки Інгулець характеризується як високий. За дослідженнями даного управління стало відомо, що у воді значно перевищені допустимі параметри. Так, сухий залишок у воді замість 1,4 раза становить 1,7. Завищені параметри сульфатів, а також хімічного споживання кисню.

Нагадаємо, що найбільше забруднення річки Інгулець відбувається під час скиду господарських вод та фекальних стеків Кривого Рогу. За результатами контролю спостереження скиду з Криворізького басейну цього разу, за повідомленням управління, були перевищені норми вмісту розчинних солей в 1,8 раза, хлоридів — в 1,9 раза, сульфатів (649 мг/дмЗ при ПДК 500мг/дмЗ).

Негативний вплив низькоякісних господарських вод та фекальних стоків Кривого Рогу особливо відчутний на початку року, коли проходить масовий скид високомінералізованих шахтних вод. Інгулецька вода, що вміщує велику кількість розчинених солей, зокрема іонів натрію, викликає солонцюватість в грунтах. Осолонцювання проявляється в різкому погіршенні їх агрофізичних властивостей — руйнується структура орного шару, знижується пористість та водопроникність, ущільнюється ґрунтовий профіль.

Особливо такі процеси помітні та тлі негативного балансу органічної речовини. Подальший розвиток таких процесів призводить до злитизації ґрунтів, коли про- . ходить їх ущільнення та усадка при висиханні та набрякання при зволоженні. Врожайність сільськогосподарських культур на осолонцьованих ґрунтах різко знижується. Отже воду чи продукти із річки не те що їсти-пити не можна, її не можна використовувати в сільському господарстві — поливати грунт, бо дочекаєшся не прибутку від тяжкої праці, а повного знищення родючої землі!

Нагадаємо, що минулої осені на чолі з екс-губернатором Борисом Сіленковим громада Херсонщини стала на захист річки Інгулець. Борис Сіленков відмовився підписувати дозвіл на скид мінералізованих зворотних вод в Інгулець. Аби довести, що такий хід не є якоюсь примхою чи чиїмось замовленням, тож він став ініціатором акції «Захистимо Інгулець — збережемо здоров'я дітей». Громада Херсонщини на власні очі побачила стан Інгульця та зробила проби води, результати яких і направили до КМУ та відповідних служб. Пізніше Ющенко наклав вето на дії Кабінету Міністрів, скид мінералізованих вод було заборонено. Однак з новою владою прийшли і нові розпорядження. Херсонщина поки ж має один результат — Інгулець от-от стане екологічною бомбою для Херсонщини.

Агнія Добровольська (Новий час.- №41 (176).- 14.10.2010)


 





Екологічний календар