Новини. Події

21.02.2024
Через війну популяція зубрів значно скоротилася
Національний природний парк “Залісся”, що в Київській області понад місяць перебував під ...

Детальніше...

17.02.2024
Результати роботи застосунку ЕкоЗвгроза
На початку повномасштабного вторгнення рф було створено вебресурс та мобільний застосунок ЕкоЗагроза ...

Детальніше...

05.02.2024
Окупанти знов вбивають тварин лівобережжя
Нещодавно мережу сколихнули світлини, на яких російські окупанти позують з мертвими тваринами, вочевидь ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?







Випадкове фото



Всі новини

Риба зникає, влада думає

10.01.2012

Дніпро-Бузький лиман з пониззям Дніпра та прибережна зона Чорного моря біля Херсонщини знаходяться у депресивному стані.
«Депресія» характеризується забрудненням цих водних територій та погіршенням умов для мешкання і природного відтворення там промислових видів риб. Таку інформацію оприлюднив на засіданні колегії ОДА Микола Кальченко, директор приватного підприємства «Прометей», яке здійснює вилов риби у лимані та прибережній зоні Чорного моря поблизу Скадовського та Каланчацького районів Херсонщини.
Виступаючи на засіданні колегії, де було розглянуто проект комплексної регіональної програми раціонального використання водних об'єктів та розвитку рибного господарства Херсонщини до 2020 року, Микола Кальченко зазначив, що причини депресивного стану Дніпро-Бузького лиману – у «погіршенні гідрологічного режиму, заростанні рослинністю, погіршенні водообміну, зникненні сполучної системи проток (у пониззі Дніпра - авт.), неправильному режимі роботи водосховищ Дніпровського каскаду».
«Припинились належна розчистка проток, викид жорсткої водної рослинності з метою покращання водообміну, газового режиму та умов мешкання риб. Різко збільшено також промислове навантаження на водойму (лиман - авт.), продуктивні можливості якої обмежені», - зазначив підприємець.
За його словами, «така ж негативна ситуація склалася і в Чорному морі, де спостерігається зменшення кількості промислових риб і збільшується щорічне забруднення води під час спуску рисових чеків (Каланчацький і Скадовський райони є рисовою житницею Херсонщини і України - авт.). Як наголосив Микола Кальченко, вода з рисових чеків «отруює все живе у прибережній зоні». У виловах рибалок тут уже практично зникли кілька видів камбал, пеленгас, кефаль, повідомив він.
А у Каховському водосховищі протягом останнього десятиліття кількість промислових видів водних живих ресурсів зменшилась майже на 30%. Про це розповів на колегії начальник Херсондержрибоохорони Михайло Чорномор-ченко. «За даними спостережень Херсондержрибоохорони, за останні 10 років кількість промислових видів водних живих ресурсів у Каховському водосховищі зменшилась з 24-х до 17-ти видів», - повідомив М. Чорноморченко. Які саме види промислових водних живих ресурсів зникли у цій водоймі протягом зазначеного періоду, він під час свого виступу не уточнив.
Каховське водосховище знаходиться у межах трьох областей України – Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської. Його площа - 2155 кв. км., об'єм -18,2 куб. км.

Валерій Іваненко (Херсон Маркет плюс. – №1 (311). – 5-11.01.2012)

 





Екологічний календар