Новини. Події

21.02.2024
Через війну популяція зубрів значно скоротилася
Національний природний парк “Залісся”, що в Київській області понад місяць перебував під ...

Детальніше...

17.02.2024
Результати роботи застосунку ЕкоЗвгроза
На початку повномасштабного вторгнення рф було створено вебресурс та мобільний застосунок ЕкоЗагроза ...

Детальніше...

05.02.2024
Окупанти знов вбивають тварин лівобережжя
Нещодавно мережу сколихнули світлини, на яких російські окупанти позують з мертвими тваринами, вочевидь ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?







Випадкове фото



Всі новини

Лісова комора не бездонна!

05.07.2012

У лісових угіддях ДП «Великоолександрівське лісомисливське господарство» (директор Микола Кононов) мешкає чимало дичини, хоча 15-20 років тому її було ще більше. За даними інвентаризації, проведеної лісовою охороною, яку курирує головний мисливствознавець Валентин Навітній, найбільша кількість перепілок – 3420. У зелених шатах від браконьєрської кулі ховаються майже півсотні оленів, 248 козуль, 85 кабанів, 137 лисиць, 629 куріпок сірих, майже 800 фазанів та інших диких тварин і пернатих. Вони мігрують у лісах як Нововоронцовського, так і частини Бериславського районів.
– Лісова охорона постійно піклується не тільки про збереження, а й примноження фауни, – запевнив головний лісничий Великоолександрівського лісомисливського господарства Василь Сахнюк. – Стараємося також постійно регулювати чисельність хижих диких звірів. Але при цьому не забуваємо, що вони – чи не найкращі санітари лісу. Лише в І кварталі поточного року було знищено 4 вовки, 46 сірих ворон та інших хижаків. Якби справа була пущена на самоплив, то від оленів і кабанів залишилися б ріжки та ніжки.
Слід визнати, що раніше в херсонських лісах оленів водилося значно більше, але внаслідок міграційних процесів, непродуманої господарської діяльності людини та зажерливості браконьєрів, їх популяція зменшилася в рази. Нічого гріха таїти: олені та кабани завдавали чималих збитків і посівам злакових культур. А завдяки браконьєрам на чорному ринку можна було купити копчене м'ясо та ковбаси з оленини. Грішили цим і на деяких переробних підприємствах. Але ж природна комора не бездонна! Зараз можна цілий день ходити лісом, але так і не зустріти оленя або кабана. Безконтрольному знищенню дичини поставили надійний заслін лісова охорона, мисливці та небайдужі люди.

Микола Гурепко (Новий день. – №27 (5021). – 28.06.2012)





Екологічний календар