Новини. Події

30.03.2025
Цікаві подробиці про Всесвітній День птахів
Дуже скоро, 1 квітня, світ відзначатиме день птахів. Це свято має довгу та цікаву історію – його ...

Детальніше...

21.03.2025
Незабаром, 22 березня світ відмічатиме День водних ресурсів
Вода це є базовою річчю існування і розвитку всього живого на планеті, але разом з тим інколи здається, ...

Детальніше...

12.03.2025
На ЧАЕС рятувальники ліквідували наслідки удару БПЛА
«Роботи з ліквідації наслідків атаки безпілотника на об'єкт «Укриття» ЧАЕС завершено. ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Лісова комора не бездонна!

05.07.2012

У лісових угіддях ДП «Великоолександрівське лісомисливське господарство» (директор Микола Кононов) мешкає чимало дичини, хоча 15-20 років тому її було ще більше. За даними інвентаризації, проведеної лісовою охороною, яку курирує головний мисливствознавець Валентин Навітній, найбільша кількість перепілок – 3420. У зелених шатах від браконьєрської кулі ховаються майже півсотні оленів, 248 козуль, 85 кабанів, 137 лисиць, 629 куріпок сірих, майже 800 фазанів та інших диких тварин і пернатих. Вони мігрують у лісах як Нововоронцовського, так і частини Бериславського районів.
– Лісова охорона постійно піклується не тільки про збереження, а й примноження фауни, – запевнив головний лісничий Великоолександрівського лісомисливського господарства Василь Сахнюк. – Стараємося також постійно регулювати чисельність хижих диких звірів. Але при цьому не забуваємо, що вони – чи не найкращі санітари лісу. Лише в І кварталі поточного року було знищено 4 вовки, 46 сірих ворон та інших хижаків. Якби справа була пущена на самоплив, то від оленів і кабанів залишилися б ріжки та ніжки.
Слід визнати, що раніше в херсонських лісах оленів водилося значно більше, але внаслідок міграційних процесів, непродуманої господарської діяльності людини та зажерливості браконьєрів, їх популяція зменшилася в рази. Нічого гріха таїти: олені та кабани завдавали чималих збитків і посівам злакових культур. А завдяки браконьєрам на чорному ринку можна було купити копчене м'ясо та ковбаси з оленини. Грішили цим і на деяких переробних підприємствах. Але ж природна комора не бездонна! Зараз можна цілий день ходити лісом, але так і не зустріти оленя або кабана. Безконтрольному знищенню дичини поставили надійний заслін лісова охорона, мисливці та небайдужі люди.

Микола Гурепко (Новий день. – №27 (5021). – 28.06.2012)





Екологічний календар