18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
Наразі численні продавці першоцвітів заполонили міські базари та вулиці. Проте і вони, і покупці рідкісних та зникаючих рослин повинні розуміти, що масовий збір першоцвітів - підсніжника, конвалії, проліска, цикламена та крокусу завдає непоправних втрат довкіллю. Цінні першоцвіти занесені до Червоної Книги України і будь-який збір їх або пошкодження суворо забороняється.
З метою попередження зникнення рідкісних видів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, для забезпечення їх охорони, використання та відтворення, згідно із законодавством України спеціалістами структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради спільно з представниками правоохоронних органів щорічно проводяться рейдові перевірки місць незаконного продажу першоцвітів.
При виявленні порушень природоохоронного законодавства складаються протоколи про адміністративні правопорушення з наступною їх передачею на розгляд відповідним судовим органам.
Варто нагадати, що згідно зі ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення, знищення видів рослин, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладання штрафу на громадян від 340 до 510 грн. з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб - від 510 до 850 грн. з конфіскацією незаконно добутого. За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, ст.88-1 КУпАП передбачено накладення штрафу від 153 до 408 грн. Крім того, за кожну знищену червонокнижну ранньоквітучу рослину розмір компенсації за шкоду становить 1 мінімальну заробітну плату.
Щороку в Україні проводиться акція «Первоцвіт». Вона починається ще у січні, із першими підсніжниками, а закінчується у кінці травня, коли відквітують останні конвалії.
Відповідно до вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ» та «Про Червону книгу України», у поточному році розпочалась природоохоронна операція «Первоцвіт-2013», її метою є збереження ранньоквітучих рослин, занесених до Червоної книги України.
(Херсонський вісник. – №10 (1176). – 07.03.2013)