Новини. Події

21.02.2024
Через війну популяція зубрів значно скоротилася
Національний природний парк “Залісся”, що в Київській області понад місяць перебував під ...

Детальніше...

17.02.2024
Результати роботи застосунку ЕкоЗвгроза
На початку повномасштабного вторгнення рф було створено вебресурс та мобільний застосунок ЕкоЗагроза ...

Детальніше...

05.02.2024
Окупанти знов вбивають тварин лівобережжя
Нещодавно мережу сколихнули світлини, на яких російські окупанти позують з мертвими тваринами, вочевидь ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?







Випадкове фото



Всі новини

Щоб плавні не горіли

20.03.2013

12 березня 2013 року відбулось засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій з порядком денним «Про заходи щодо попередження виникнення і протидії пожежам очеретяних заростей на території Херсонської міської ради».
Під час засідання зазначено, що щороку на узбережжі та островах р. Дніпро виникають пожежі очерету, які миттєво розповсюджуються, вражають своїми масштабами, знищуючи на своєму шляху будівлі і споруди дачних кооперативів, завдаючи значних матеріальних та екологічних збитків. Пожежі дуже негативно впливають на унікальну флору і фауну пониззя Дніпра.
Результати загального моніторингу причин пожеж в екосистемах вказують на навмисне підпалювання рослинності з боку місцевого населення. Зазвичай, підпали очерету робляться браконьєрами з метою відкриття місць терки риби для її вилову у місцях нересту. Мисливці підпалюють степові насадження та плавні з метою вигону тварин на відкриту місцевість. В свою чергу, дачники спалюють очерет для відкриття доступу до води. Заготівельники очеретяних матів спалюють старий очерет для очищення плавнів і якісного росту молодняку.
Наслідки пожеж у вигляді попелу, який осідає на вулицях міста, створюють негативний резонанс серед населення.

На територіях, виділених під дачні або садові товариства, відсутні протипожежні розриви, допускається сухостій високої трави та захаращення сміттям, відсутні протипожежний інвентар, протипожежні розрахунки, добровільні пожежні команди тощо. Землекористувачами не здійснюються профілактичні протипожежні заходи, не проводиться систематичне оборювання земель, не здійснюються протипожежні розриви на кордоні з очеретяними заростями та лісовими масивами, що в більшості випадків стає причиною пожеж.
З метою недопущення масштабних пожеж у природних екосистемах (в т. ч. - очеретяних заростей) на території міської ради необхідно посилити контроль за додержанням правил пожежної безпеки та вжити вичерпних заходів щодо протидії та попередження їх виникненню.
Комісія вирішила організувати проведення комплексу заходів з попередження виникнення і протидії пожежам очеретяних заростей на підпорядкованих територіях та забезпечити контроль за додержанням правил пожежної безпеки у природних екосистемах.

Керівникам дачних кооперативів та садівницьких товариств рекомендовано провести профілактичні протипожежні заходи, а саме:
- виконати протипожежні розриви на кордоні з очеретяними заростями та лісовими масивами;
- прибрати території від сміття;
- забезпечити наявність протипожежного інвентарю біля будинків сторожів (охоронців);
- створити добровільні пожежні команди;
- розмістити на дошках оголошень пам'ятки щодо дій при займанні очерету.

Відділу цивільного захисту в м. Херсон Територіального управління МНС у Херсонській області необхідно забезпечити готовність державних пожежно-рятувальних частин до виконання завдань за призначенням, а Херсонському міському управлінню УМВС України в Херсонській області забезпечити готовність підрозділів до оперативного реагування на ситуації', пов'язані із підпалом очерету.
Відділ екології департаменту житлово-комунального господарства міської ради братиме участь у проведенні спільних рейдів з питань виконання вимог законодавства щодо попередження виникнення пожеж в екосистемах.

М.С. Буба, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення м. Херсона міської ради (Херсонський вісник. – № 11 (1177). – 14.03.2013)  





Екологічний календар