Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?







Випадкове фото



Всі новини

Херсонські дерева потребують піклування

14.07.2015

«Якщо повертатися до прислів'я, що треба виростити сина, то я маю сина. Я побудував будинок, щоправда дачний. Я посадив десятки кущів і дерев. Якщо говорити за місто Херсон, то коли я навчався у інституті, ми, студенти, засаджували парк ім. Ленінського Комсомолу. Тоді ми висаджували сотні дерев», - розповів заступник начальника Департаменту житлово-комунального господарства Віктор Трамбовецький.

Озеленення нашого міста - діло архіважливе. Дерева - це не тільки краса та затишок, а й кисень, яким ви дихаєте. За словами Віктора Трамбовецького, за результатами проведеного весняного огляду земельних насаджень, 4 500 дереву нашому місті потребують кронування, а 94 дерева необхідно видалити взагалі. «Фізично все оглянути ми не спромоглися, але магістральні вулиці, парки, сквери та вулиці, де багато зелених насаджень, перевірили», - сказав Віктор Дмитрович. За його словами, кількість сухих дерев збільшилася із 4 106 у 2014 році до 4 517 у нинішньому. В цілому, за останні два роки виявлено близько 400 хворих або сухих дерев і десь у 5,5 тисяч із них сохне гілля.

Чому так? «По-перше, це вік. Ті насадження, які робилися ще в радянський час, уже вичерпали свої вікові можливості, - говорить Віктор Трамбовецький.
- Основна причина збільшення сухих, хворих, фаутних (з ушкодженнями та дефектами стовбурів) дерев - це недостатній догляд за зеленими насадженнями, до багатьох з них не підведені системи поливу. По-друге, за даними метеорологічних досліджень, за останні 20 років кількість атмосферних опадів зменшилася із 400 до 300 мм за рік. Саме це, а також збільшення днів із суховіями спричинили підвищення середньомісячної температури».

Негативний ефект у питаннях росту та розвитку дерев несуть і їх загущені посадки. Рослини «подавляють» одна одну, часто хворіють, постійно конкурують за сонячне світло, вологу та простір. Ще одна проблема, яка залежить не від природи, а від людини, вважає Віктор Трамбовецький, це відсутність комунального підприємства, яке б слідкувало за станом дерев. У радянські часи цим займалося КП «Зеленгосп». «У нас багато парків і скверів, де люди висаджують дерева. Раніш таке підприємство виконувало полив дерев, підживлювало їх. А зараз багато висаджених дерев сохнуть - їх просто нікому доглядати», - пояснив Віктор Дмитрович.

На озеленення міста впливає і людський фактор. На жаль, часто можна зустріти варварів, які вирубують дерева. Тому необхідно повідомляти про такі порушення до міліції або екологічної інспекції. На сьогодні на видалення дерев у бюджеті закладено 800 тис грн, а на очищення дерев від гілля 200 тис грн. Але за словами заступника начальника Департаменту житлово-комунального господарства, на «лікування» дерев необхідні додаткові кошти - ще 1,5 млн грн.

Альона Мовчан («Херсонський вісник».- №24 (1294).- 18.06.2015)





Екологічний календар