Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоПлаунець заплавний (лікоподієлла заплавна) Lycopodiella inundata (L.) Holub (Lycopodium inundatum L.) 

Родина Плаунові — Lycopodiaceae

Природоохоронний статус виду Вразливий.

Наукове значення Рідкісний зникаючий вид.

Ареал виду та його поширення в Україні Голарктичний вид. В Україні трапляється в Карпатах, на Поліссі, по терасах річок Лісостепу і Степу. Адм. регіони: Вл, Рв, Жт, Кв, Чн, Зк, Хм, Чк, Дн, Пл, Хр, Лг, Мк, Хс.

Чисельність та структура популяцій Популяції нечисленні, представлені невеликими групами. Окремі популяції мають високу щільність до 24 особин на 1 м2.

Причини зміни чисельності Осушення боліт, освоєння річкових терас, зміна гідрологічного режиму.

Умови місцезростання Зростає у невластивих для плаунових умовах (торфові болота, заболочені луки, замоховілі піщані зниження на терасах річок, вологі свіжі піски). Мезофіт.

Загальна біоморфологічна характеристика Гемікриптофіт. Багаторічна трав’яна рослина 5–10 см заввишки. Стебло повзуче, густо вкрите лінійно-шилоподібними листками (мікрофілами). Спороносні гілки короткі, не галузяться, нечітко відмежовані від стебла, на верхівках мають довгі стробіли без ніжки. Спороносить у липні–вересні. Спори численні світложовті. Розмножується спорами і вегетативно.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони Необхідне виявлення вцілілих місцезнаходжень в Лісостепу і Степу і створення на них природно-заповідних територій. Охороняють в Поліському, Рівненському та Черемському ПЗ, НПП Шацькому, «Прип’ять-Стохід», «Синевир», «Святі гори». Заборонено всі види гідромеліоративних робіт, торфорозробку.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення Лікарське.

Основні джерела інформації Андриенко, Попович, Шеляг-Сосонко, 1986; Андрієнко, Прядко, Онищенко, 2006; Байрак, Стецюк, 2005; Брадіс, Андрієнко, Лихобабіна, 1969; Каталог раритетного біорізн. заповід. і націон. природ. парків України, 2002; Кучеревський, 2001; Орлов, 2005; Терлецький, Охримович, Кудрик., 1985; Фіторізноманіття Українського Полісся та його охорона, 2006; ЧКУ, 1996. 

Автор: О.І. Прядко (Червона Книга України)

Фото: О.О. Орлов, В.В. Коніщук (вставка) 

Екологічний календар