Новини. Події

22.11.2021
Гончарівка запрошує на «Щедрий забіг»
Біліотека Гончара запрошує усіх охочих взяти участь у благодійному заході «Щедрий забіг», ...

Детальніше...

18.11.2021
Артлекторій «Як зрозуміти сучасне мистецтво?»
5 грудня о 14.00 у Центрі екологічної інформації (ІІІ поверх) відбудеться артлекторій із сучасного ...

Детальніше...

15.11.2021
Екологічний фестиваль «Екофест #Kherson ZeroWaste»
20 листопада з 11.00 до 15.00 в парку «Херсонська фортеця» (біля Лебединого озера) ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Круглий стіл ХОДА «Екологія об’єднує до співпраці»

15.07.2019

Нещодавно в Херсонській обласній державній адміністрації відбулося засідання круглого столу на тему «Екологія об’єднує до співпраці». Представники громадських організацій, кандидати в народні депутати до Верховної Ради України, представники політичних партій та державних установ, керівники ОТГ області, екологічні активісти та просто зацікавлені городяни зібралися обговорити екологічні проблеми й виклики, які гостро стоять перед Херсонщиною. А саме: вплив виробництв на довкілля області та міста; неефективність сфери поводження з відходами та загрози, які вони несуть у подальшому; вплив на водні ресурси відсутності очисних споруд; використання фосфатних миючих; низька якість питної води; наявність непридатних добрив, що зберігаються під відкритим небом; варварська обрізка та вирубка дерев; засоби боротьби з підпалами очерету та інщі.

Організаторами круглого столу виступили Коаліція екологів Херсонщини та ГКРР. Серед доповідачів були: Должиков Андрій – виконавчий директор Херсонського РВ АССОГУ, Коаліція Екологів Херсонщини; Шматенко Сергій – голова Виноградівської ОТГ; Зоря Ірина – голова Громадської екологічної ради при ХОДА, співголова Коаліції екологів Херсонщини, Коаліція ГКРР; Барулін Федір – коаліція ГКРР; Василенко Лариса – Коаліція екологів Херсонщини; Шелудько Володимир – представник Партії Зелених України; Желуденко Володимир – голова Станіславської ОТГ; Козуб Наталія – Коаліція екологів Херсонщини; Волкова Світлана Андріївна – доцент кафедри органічної та біологічної хімії ХДУ; Умерова Есма – спеціаліст з розвитку громад, регіональний координатор ПРООН з досягнення цілей сталого розвитку в Херсонській області.

Також зі своїми пропозиціями щодо вирішення екологічних проблем області виступили кандидати в народні депутати до Верховної Ради України: Палічев Юрій, Тоцький Віктор та Білецький Павло.

Керівниця Центру екологічної інформації Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара Тищенко Юлія (до речі, вона ж – і співголова Коаліції екологів Херсонщини) теж мала виступ на засіданні. Юлія зазначила, що Україна терміново повинна привести національне законодавство у відповідність до європейських стандартів за такими напрямами:
- охорона природи;
- якість атмосферного повітря;
- попередження промислового забруднення;
- протидія змінам клімату та захист озонового шару;
- управління довкіллям;
- якість води та управління водними ресурсами;
- безпека поводження з ГМО;
- управління відходами та ресурсами.
Ю.Тищенко наголосила, що саме на управління відходами щодня ми здатні впливати, не очікуючи прийняття директив, ми можемо й маємо міняти свідомість споживання. Вона запевнила, що впровадженню інфраструктури (баки, контейнери, спецобладнання) має передувати якісне навчання сортуванню. Центр екологічної інформації проводить активну роботу з метою формування у молоді екологічної свідомості та моделей екологічної поведінки. На тренінгах із сортування сміття доступно та зрозуміло розповідають про необхідність і важливість сортування, пояснюють правила якісного розподілу сировини за фракціями. Юлія закликала всіх відвідати Центр екологічної інформації Гончарівки та ознайомитися з цією актуальною інформацією.
Головна мета зустрічі: обговорюючи болючі екологічні питання області, віднайти шляхи співпраці громадськості та державних установ; спільно діяти, об’єднавши сили та ресурси. За підсумком засідання був підписаний Меморандум про співпрацю та намічені найближчі дії. Головний меседж заходу – час діяти, а не писати стратегії та плани в стіл. Адже вирішення екологічних проблем не можна відкладати на завтра, і стосуються вони кожного мешканця регіону.Екологічний календар