Новини. Події

05.10.2021
Херсонські школи теж хочуть бути еко-френдлі
Нам, співробітникам Центру екологічної інформації Гончарівки, дуже приємно, коли екологічним способом ...

Детальніше...

04.10.2021
Майстер-клас з 3-D моделювання у Гончарівці
Увага Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара та ГО «А що зробив ти?» запускають ...

Детальніше...

04.10.2021
Синергія бібліотеки Гончара та Центру зайнятості
На бібліотечній платформі розвиваються унікальні форми соціального партнерства у сфері інформаційного ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

«Як працювати з інформацією, якщо вам за 50+»

08.10.2019

Те, що ми знаємо про наше суспільство
і навколишній світ, ми знаємо з мас-медіа.
Ніклас Луман

В Центрі екологічної інформаціїі був проведений тренінг «Як працювати з інформацією, якщо вам за 50+».

Сучасні мас-медіа мають дуже велику суспільну силу, вони активно впливають на громадську думку та на масову свідомість населення. У суспільстві, як ніколи раніше, проявляється особиста залежність кожного громадянина від тих емоційних і моральних потоків, які несуть ЗМІ.

Наразі в Україні гостро постало питання медіаосвіти, яка має на меті виховати такого споживача медіа, який міг би ефективно, вміло й безпечно користуватися інформаційно-комунікаційними технологіями.

Не викликає сумнівів, що процес отримання й опрацювання інформації – невід’ємна складова нашого життя. В епоху Інтернету ніхто не може контролювати потік інформації до аудиторії. І тут разом зі свободою слова приходить вседозволеність, у тому числі неякісна медіапродукція, аморальність, зневага до загальнолюдських цінностей та загроза інформаційному та реальному суверенітету держави. Звідси – гострота питання щодо розвитку медіаосвіти в Україні. Потрібно вчити всі категорії населення – від дошкільника до дорослої людини – медіаграмотно опрацьовувати інформацію зі ЗМІ, підвищуючи рівень освіченості.

Під час тренінгу учасниці поважного віку знайомилися з проблемою неякісної інформації в Інтернет, відкривали для себе що таке «бот», «троль», «клікбейт» та «фейк». Вони мали можливість на реальних прикладах навчитися бачити маніпулятивні заголовки та те, як іноді інформація перекручуюється (навіть з посиланням на джерела!). Наприкінці тренінгу були дані ознаки якісного тексту та поради, як не попасти під маніпуляцію. Серед корисних дій учасниці виділили й те, що «слід більше читати книжки».

Тренінг вела лекторка Кристина Боровкова, автор проєкту «Internet Guide», спеціаліст по роботі з інформацією. Вона зазначила: «Тренінг відбувся як здійснена мрія провести заняття з медіаграмотності для людей поважного віку, яка була підтримана "Пікнік ІДЕЙ"». Завершилася зустріч чаюванням та обговоренням тренінгу.Екологічний календар