Новини. Події

21.02.2024
Через війну популяція зубрів значно скоротилася
Національний природний парк “Залісся”, що в Київській області понад місяць перебував під ...

Детальніше...

17.02.2024
Результати роботи застосунку ЕкоЗвгроза
На початку повномасштабного вторгнення рф було створено вебресурс та мобільний застосунок ЕкоЗагроза ...

Детальніше...

05.02.2024
Окупанти знов вбивають тварин лівобережжя
Нещодавно мережу сколихнули світлини, на яких російські окупанти позують з мертвими тваринами, вочевидь ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?







Випадкове фото



Всі новини

«Екологічна культура – шлях до сталого розвитку»

22.11.2019

 Мікс-конференція «Екологічна культура – шлях до сталого розвитку» в рамках Міжнародного екологічного форуму «Чисте місто. Чиста ріка. Чиста планета» відбулася в Гончарівці 21 листопада. 

За результатами роботи конкурсних комісій було проведено нагородження переможців екологічних конкурсів і проєктів серед вихованців дошкільних закладів та школярів.

Передував конференції тиждень екології в закладах дошкільної та середньої освіти «Чистий двір. Чисте місто», в якому взяли участь понад 5 тис. вихованців дошкільних закладів, понад 20 тис. учнів та батьки. Трохи цифр, що допоможуть зрозуміти обсяг зробленого:

- проведено 5 міських конкурсів у ЗЗСО та 11 у ЗДО;

- розроблено 58 презентацій на екологічну тематику;

- створено 17 відеороликів та 18 казок для дошкільнят на екологічну тематику;

- виготовлено 112 екосумок;

- зроблено 49 фотографій та 91 малюнок.

Із найкращих робіт було сформовано чотири виставки, виставка кращих малюнків та фоторобіт, виставка поробок із садочків та екоторбинки. Цікаво, що екосумками, які були виставлені за день до мікс-конференції, активно цікавилися відвідувачі бібліотеки. Бо ж дуже креативними й цікавими вони виявилися. Конференція мине, а створена до неї красива й корисна річ ще довго буде популяризувати екотенденції серед населення. Адже ми всі маємо відмовлятися в побуті від разових речей, від пластикових пакетів зокрема.

Проблема формування культури та свідомості – це довготривалий і неперервний процес, що потребує постійної уваги. Тому під час конференції було запропоновано до наступного Міжнародного екологічного форуму реалізувати наступні завдання:

- продовжити роботу щодо удосконалення різноманітних форм, методів, технологій виховання екологічної культури дітей дошкільного та шкільного віку;

- організувати в ЗМІ презентації кращих екологічних заходів, які проводять колективи закладів;

- урізноманітнити роботу щодо участі батьківської громади у виховному процесі (ведення роботи екологічних клубів або участь у роботі клубу на волонтерських засадах, проведення різноманітних екологічних заходів під керівництвом батьків, створення сімейних екологічних клубів тощо);

- провести серед шкіл і позашкільних закладів конкурс на краще інтерактивне засідання екологічного клубу;

- звернутися до виконавчих органів щодо показів відеороликів у транспорті, кінотеатрах, торгових центрах, соцмережах тощо щодо культури сортування сміття та зменшення його обсягів у кожній родині;

- створити у кожному закладі «Скриньку добра» для надання другого життя речам;

- провести конкурс постерів для дошкільників на тему сортування сміття та здійснити друк комплектів навчальних кольорових постерів;

- влаштувати конкурси серед педагогів на кращу розробку 10-ти тем «Сортуємо сміття разом» та методики проведення клубної роботи, видати електронний посібник;

- подати пропозицію щодо створення на офіційному сайті Херсонської міської ради та її виконавчих органів, районних у місті рад розділу «Чисте місто – справа кожного херсонця» та постійно оприлюднювати інформацію про роботу.

Програма конференції були насиченою та цікавою. Лунали вітальні слова запрошених гостей, присутні мали змогу почути та побачити виступи педагогів й учнів, спів, тіньовий театр, переглянути виставки та взяти участь у нагородженнях. Три години промайнули в дружній та активній атмосфері. Педагоги та вихователі презентували свої цікавинки та напрацювання в екологічній роботі.

За організацію й реалізацію корисного заходу дякуємо меценатам та організаторам. Меценати конкурсів: Херсонська торгово-промислова палата (президент – Остроумова В.В.); громадська платформа «Добро переможе» (депутат облради – Рожков Ю.Г.); херсонська філія ПриватБанку (заступник керівника по роботі з бюджетними установами – Чечоткін В.В.).

 

Організатори: Херсонська Торгово-промислова палата та управління освіти Херсонської міської ради.







Екологічний календар