Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Тепер в Херсоні!

07.04.2020

В умовах карантину галузь сортування, як і інші, потерпає від стрімких змін та обмежень. Призупинили свою роботу пункти прийому вторсировини,та Екобуси по всій країні. Але маємо приємну новину, з якою поспішаємо поділитися з Вами. 

Ми зателефонували до колцентру та дізналися, що в Херсоні від березня клієнти «Нової пошти» отримали можливість відсортувати залишки упакування. Ми дуже чекали на це і тому будемо слідкувати за впровадженням цієї новації. Адже вже не перший рік національний оператор поштових послуг експериментує зі збором вторсировини від своїх клієнтів. Після впровадження пілотного проекту з сортування в Києві (2019 р.), було прийнято рішення про масштабування досвіду й на інші відділення компанії. Спочатку були встановленні бокси в містах мільйонниках.
У 2020 р. нарешті й до Херсона дійшла черга. Тепер й у нас реалізуються прогресивні тенденції, такі як сортування на роботі, чи сортування для клієнтів як додаткова турботлива послуга. Навідавшись до одного з відділень міста, ми пересвідчилися, що сортування здійснюється, та ще й без помилок, а відвідувачі Нової пошти охоче користуються цією можливістю. Для клієнтів встановлено 2 бокси: один- для макулатури та гофрокартону; другий - для всього поліетилену, без розподілу на кольоровий, чи прозорий. На сайті компанії повідомляється, що більш глибоке сортування поліетилену будуть здійснювати підрядники, які забиратимуть вторинну сировину.
У сучасному електронному світі люди розглядають можливість створення середовища, вільного від використання паперу. Однак, нам належить пройти ще дуже довгий шлях, перш ніж ми остаточно втратимо потребу в папері. Не зрозуміло, чи буде це можливо? Але зберігати й сортувати ми маємо все, що використовуємо,зокрема, і паперове. Це вже без сумніву. Адже 1 тонна паперу, виготовлена з макулатури, зберігає 17 дерев, 30 тисяч літрів води і 2 тисячі Квт/год. електроенергії. 

Для виготовлення лише одного листа паперу формату А4 необхідно витрати аж 10 л. води. А тепер ще уявіть собі, як довго буде рости одне дерево, щоб досягти необхідного розміру для паперової промисловості. Навіть проста звичка здавати макулатуру на переробку - важливий внесок у спільну справу зі збереження навколишнього середовища, що вже говорити про нову послугу мережі «Нова пошта», що складається з понад 6 тис. відділень.

Для довідки:
Турбота про екологію для «Нової Пошти» — це частина бізнес-стратегії, суть якої — раціональне використання ресурсів та мінімізація негативного впливу на навколишнє середовище. Саме тому компанія при перевезенні вантажів та посилок використовує лише упаковку, яку можна здати на вторинну переробку. В «Новій Пошті» налагоджено повний цикл збору вторсировини — збір відбувається на терміналах та у відділеннях, далі вторсировина передається на переробку. Компанія співпрацює більше, ніж з 20 українськими підрядниками. За 10 місяців 2019 року «Нова Пошта» зібрала майже 1300 тон вторсировини, що на 36% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

А чи відомі Вам компанії/заклади, що впровадили для відвідувачів, чи хоча б для співробітників, сортування? Напишіть нам в коментарях.

Екологічний календар