Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

В Україні суттєво збільшили штрафи за забруднення повітря і спалювання сухостою

15.04.2020

Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу".

Проект законну поданий до ВРУ ще минулого року, але напевно пожежі в Чорнобильській зоні, що тривали 11 днів, таки  прискорили законотворців. Першим згадали про необхідність посилення адміністративної відповідальності за самовільне випалювання рослинності у кабінеті міністрів. Отже 
станом на 15 квітня 2020 року закон прийнято 328 голосами та очікує лише на підпис гаранта. 
 
Що ж змінює законопроект  №2339?
 
Законом у Кримінальному кодексі України встановлюється, що забруднення або інша зміна природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи для довкілля, караються штрафом від 1 тис. 800 до 3 тис. 600 (раніше - від 100 до 200) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк або без такого.
 
Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються штрафом від 5 тис. 400 до 9 тис. (раніше - від 300 до 500) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.
У Кодексі України про адміністративні правопорушення встановлюється, що порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 90 до 270 (раніше - від 5 до 15) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 270 до 900 (раніше - від 15 до 50) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 270 до 900 (раніше - від 15 до 50) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 630 до 1 тис. 80 (раніше - від 35 до 60) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 180 до 360 (раніше - від 10 до 20) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 900 до 1 тис. 260 (раніше - від 50 до 70) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 360 до 720 (раніше - від 20 до 40) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 1 тис. 260 до 1 тис. 800 (раніше - від 70 до 100) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Цей закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування. Чи вплине його прийняття на кількість підпалів ще не відомо, але погодьтеся, всі вже втомилися спостерігати варварське знищення флори та фауни, що традиційно повторюється весною та восени по різних куточках країни.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Presentation Компостування в хатніх умовахЕкологічний календар