Новини. Події

21.02.2024
Через війну популяція зубрів значно скоротилася
Національний природний парк “Залісся”, що в Київській області понад місяць перебував під ...

Детальніше...

17.02.2024
Результати роботи застосунку ЕкоЗвгроза
На початку повномасштабного вторгнення рф було створено вебресурс та мобільний застосунок ЕкоЗагроза ...

Детальніше...

05.02.2024
Окупанти знов вбивають тварин лівобережжя
Нещодавно мережу сколихнули світлини, на яких російські окупанти позують з мертвими тваринами, вочевидь ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?







Випадкове фото



Всі новини

Приєднатися до першого в історії Дня Цифрового Прибирання разом з Earth Day закликає Let's do it, Ukraine

21.04.2020

Традиційно навесні двори будинків, сквери, парки та дитячі майданчики активно приводять до ладу. Але не цієї весни, у 2020 року в умовах пандемії та довготривалого карантину традиційні масові весняні прибирання у більшості країн світу стали об’єктивно неможливими. Але це не привід ставити турботу про довкілля на паузу, вирішили у команд "Let's Do It World", та запропонували всім до Дня Землі (22 квітня Earth Day) провести перший в історії День Цифрового Прибирання разом з Earth Day.

"Ми все ще хочемо відсвяткувати день Землі, який буде 22 квітня, у команд "Let's Do It World" та Earth Day народилася ідея організувати цифрове прибирання Digital Cleanup!" повідомили організатори.
Для звичайного громадянина більшість відходів малопомітні, швидко залишають оселі, та регулярно «зникають» у сміттєвозах. Але є ще один тип відходів, геть непомітний — це цифрові відходи. Людство лише на початку усвідомлення наслідків стрімкого розповсюдження інформації, визнання потреби керувати цим потоком, розробки системних підходів та практик з очищення застарілих, неактуальних хвостів. Всі ці старі файли, дублікати фотографій, завантажені відео, неактуальні контакти, програми та додатки, які ніхто не застосовує, забуті акаунти — ховаються в кутах ваших пристроїв і дарма займають чимало місця, та тягнуть енергію. В інформаційний час обсяги цих відходів щодня стрімко зростають. Все більше smart-приладів з інновації перетікають у категорію буденних помічників, ще збільшуючи наш інформаційний відбиток. Погодься, що в таких умовах, карантин 2020 року, чи не найкращий час для цифрового прибирання. Саме зараз варто розширити культуру поводження з відходами, та ввести в обіг поняття «цифрове прибирання». Самоізоляція – ідеальний час, щоб врешті-решт розібрати родинний фотоархів, дописати резюме на бажану посаду, звільнити місце від непотрібного в житті, в голові та пристроях, і вивільнити час та ресурси для дійсно важливих речей. В час тотального споживання стає більш цінним не лише вміння отримати необхідне, а й вміння визначити, що саме тобі потрібно, а що не актуальне, не пріоритетне, й є лише баластом.


Digital Cleanup Day запрошує всіх зареєструватися на digital.worldcleanupday.org 22 квітня, очистити свої пристрої й видалити непотрібні файли 22 квітня, та зареєструвати власні обсяги звільнених Гб.
Наступні 4 кроки, прокачають Ваш навик свідомого споживання:
Крок 1 Генеральне прибирання у СМАРТФОНІ
Видаліть усі програми, які ви не використали деякий час або використовували тільки кілька разів. Будь чесним і сміливим! Видаліть всі непотрібні забуті старі додатки та ігри, які Ви завантажили, але ще навіть не спробували. Ви не почнете використовувати їх пізніше – точно! Навіть коли вони не використовуються, вони продовжують споживати ресурси та енергію. Сортуйте свої фотографії і видаляйте дублікати чи розмиті кадри одразу. Бонус - продуктивність вашого телефону буде краща!


Крок 2 Очистити свій КОМП'ЮТЕР або НОУТБУК
Очистіть свій комп'ютер і видаліть файли, які є дублікатами або стали марними. Систематизуйте фотоархіви. Створіть архів важливих файлів та папки з тимчасовими фото за категоріями (робота, особисте), відокремте одразу те, що швидко втрачає актуальність. Видаляйте дублікати та неякісні фото. Перегляньте відео та видаліть непотрібне... Будьте готові знайти дійсно дивовижні речі на вашому комп'ютері!
Крок 3 Очистити свою ПОШТОВУ СКРИНЬКУ
Відфільтруйте електронні листи, видаліть зайве. Прийміть вольове рішення й таки відмовтеся від розсилок, які Ви не читаєте. Будьте хоробрими і натисніть кнопку ВИДАЛИТИ.
Крок 4 ДІЙ ПО-НОВОМУ
Подумайте, як уникнути відправлення зайвих листів? Більше використовуйте майданчики для спільної роботи (https://trello.com, https://slack.com/, Google Диск). Зберігайте файли в хмарі в одному місці, щоб не було необхідності зберігати один і той же файл на кожному комп'ютері окремо. Не варто посилати електронні листи «добре» і «дякую»! Будьте креативні та відкриті до нового.
Спробуйте робити це регулярно, це вивільнить для важливого додатковий час та простір без потреби збільшувати ємність приладів пам’яті.
 







Екологічний календар