Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Екодесант 9 травня

12.05.2020

Людно, але з дотриманням дистанції 9 травня було на березі річки Кошова. Небайдужі херсонці нестандартно провели цей суботній ранок. Замість маршів й сперечань люди родинами прийшли вшанувати землю, яку 75 років тому було звільнено від загарбників. Прийшли прибрати мальовничі місця від покинутого сміття. Саме такий формат пам’яті та вшанування обрав й Екоцентр. Цього дня нащадкам переможців варто згадати ціну землі та ціну людського життя. Згадати, вшанувати та докласти своїх зусиль по збереженню відвойованого.
Прибирання зелених зон вздовж двох берегів річки Кошова розпочали стартувало поряд з Силікатним заводом, з іншого – біля мосту неподалік залізничної колії неподалік річки.
Загалом цей суботник тривав близько п'яти годин, за цей час було зібрано орієнтовно 600 мішків сміття. Досвідчені активісти навіть відсортували пластикові пляшки, яких було чимало. Все відсортоване було віднесено у бак сітку для пластикової тари. Що ще ховається в плавнях? Чимало одягу, чоботи різних фасонів, скло та традиційний пластик. Пакетів чимало, куди ж без них. Упакування, різного складу та розміру, те яке мають виробники збирати та переробляти лежить роками просто неба. І якщо це все не прибрати, розвиток подій відбудеться за двома варіантами – або пролежить сотні років, або буде віднесено річкою у море, а відтіля вже в океан. Отруївши по дорозі купу життів (флора, файна й людину по харчовому ланцюгу). Сумні перспективи насправді.
Важко підрахувати загальну кількість учасників, весь ранок продовжувалося поповнення учасників, але не менше ста — точно.
Долучившись до прибирання й зібравши свою частку сміття ми відмітили, позитивний настрій учасників, всі підкреслено доброзичливі, чимало родин прийшло з дітьми. З сумного – те, що в певних місцях виявилися ділянки де сміття вивозять машинами. 

  

Подолати це сміття без втручання влади буде вкрай складно, десант жодну війну ще не виграв. Щоб прибирання зелених зон не стало боротьбою з вітряками, після таких Екодесантів, варто владі, бізнесу та громаді сідати за стіл переговорів – об’єднуватися та спільно боротися. Сміття шкодить кожному з нас, а розрізненість «війська» грає на боці противника, тобто сміття.
Більше подробиць того дня в сюжетах Суспільного телебачення та каналу ВТВ.  

 

Фото: Ольга Новохацкая, Евгеній Улицкий, Андрій Кирияка.
P.S. За інформацію організаторів це не останній суботник. Наступний заплановано на 16 травня. Якщо прагнете підтримати організацію прибирання, чи долучитися до збору/вивезення сміття – актуальна інформація наявна в цій фейсбук групі. 
  Екологічний календар