Новини. Події

05.10.2021
Херсонські школи теж хочуть бути еко-френдлі
Нам, співробітникам Центру екологічної інформації Гончарівки, дуже приємно, коли екологічним способом ...

Детальніше...

04.10.2021
Майстер-клас з 3-D моделювання у Гончарівці
Увага Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара та ГО «А що зробив ти?» запускають ...

Детальніше...

04.10.2021
Синергія бібліотеки Гончара та Центру зайнятості
На бібліотечній платформі розвиваються унікальні форми соціального партнерства у сфері інформаційного ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Генеральне прибирання у гідропарку

22.06.2021

Вихідними улітку всі зазвичай відпочивають біля води. Тож співробітники Гончарівки вирішили об’єднати приємне з корисним та прибрати Дніпровські плавні, катаючись на байдарках. Усього до суботника долучилося 16 осіб: представники Центру екологічної інформації та активісти з громадської організації «А що зробив ти?».
Місце зустрічі – пляж «Гідропарк», звідки волонтери поплили на плавзасобах уздовж узбережжя Дніпра, намагаючись дістатися до найбільш важкодоступних ділянок. Кожен учасник суботника мав при собі два великих сміттєвих пакети, і не сумнівайтесь – наприкінці прибирання вони були повні. Попри те, що сезон відпусток і пляжного відпочинку тільки розпочався, у річці вже плавало багато пластикової тари: стакани з-під квасу, пет-пляшки, ну і куди ж без соломинок та пакетиків! Звичайно, було багато відходів і з минулих років: не тільки пластику, а й скляних пляшок та алюмінієвих бляшанок. Прибирати на байдарках нелегко – так, з одного боку у волонтерів з’явилася можливість розчистити різні віддалені затоки, з іншого ж, якщо сміття застрягло або заплуталося десь глибоко в очереті, його вкрай важко витягти: нахилятися убік небезпечно, бо байдарка може перевернутися. На щастя, минулося без пригод – і заплавні острови стали набагато чистішими!

Нагадаємо: річкові плавні – це домівка для великої кількості живності! Тут мешкають птахи, риби, земноводні та навіть ссавці, але співіснувати з людською цивілізацією тваринному світу вкрай важко. Особливо потерпають птахи – вони плутають із їжею поліетиленові пакети, повітряні кульки та вологі серветки – ковтають їх та годують своїх пташенят. Звісно, це веде до загибелі пернатих – тривалість життя пташок у сучасному світі в середньому в 5 разів менша, ніж вони можуть прожити.
Усе зібране сміття, а це цілих 32 пакети, активісти не просто викинули, а відсортували.
Центр екологічної інформації закликає відпочивати на лоні природи відповідально і дотримуватися елементарних правил поводження з відходами. Часом ми забуваємо, що від нашої легковажності та ліні можуть постраждати ні в чому не винні істоти.Екологічний календар