Новини. Події

05.10.2021
Херсонські школи теж хочуть бути еко-френдлі
Нам, співробітникам Центру екологічної інформації Гончарівки, дуже приємно, коли екологічним способом ...

Детальніше...

04.10.2021
Майстер-клас з 3-D моделювання у Гончарівці
Увага Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара та ГО «А що зробив ти?» запускають ...

Детальніше...

04.10.2021
Синергія бібліотеки Гончара та Центру зайнятості
На бібліотечній платформі розвиваються унікальні форми соціального партнерства у сфері інформаційного ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

В екоцентрі тиждень паперового апсайклінгу пройшов на ура!

15.06.2021

Зараз виготовлення екологічного хендмейду є дуже популярним заняттям! Центр екологічної інформації Гончарівки крокує в ногу з часом і з задоволенням підхоплює усі тренди та власноруч перевіряє лайфхаки!  

Пам’ятаєте, як нещодавно в бібліотеці учні херсонських шкіл робили крафтовий папір та поробки з яєчних лотків? Ми ненадовго «заморозили» цей маленький проєкт, оскільки вироби були ще вологі, і учасники не могли їх ані декорувати, ані перевірити у дії. Але зараз уже все готово, і ми вирішили взятися за найприємнішу та найкреативнішу частину – декорування!

Нагадаємо: щоб зменшити кількість паперових відходів, можна не лише здавати макулатуру на переробку, а й створювати з неї ексклюзивний папір! Його можна використовувати як звичайний папір, тобто писати на ньому, а також робити з нього листівки, писати запрошення, листи, використовувати в якості обгортки для букетів або подарунків. Також, якщо обгорнути вологою паперовою масою якусь циліндричну форму (ми використовували алюмінієві бляшанки), можна виготовити симпатичні невеликі вази, органайзери для канцтоварів, кашпо тощо. Увесь процес виготовлення крафтового паперу описаний тут.

Із трьох яєчних лотків у нас вийшло 5 «стаканів» приємного салатового кольору та 2 аркуші паперу. Ми вирішили зробити один органайзер для олівців, ручок, пензликів й іншого краму, а також вазу для сухих квітів.

Для вази можна використовувати безліч способів декорування! Тут уже все залежить від вашої фантазії. Можна прикрасити її стразами та намистинками за допомогою клейового пістолета, але можна використовувати і звичайний клей ПВА, якщо декор не дуже масивний. Можна обійтися і дуже скромним «тюнінгом» – наприклад, вистачить і тонкої стрічки вашого улюбленого кольору, яку можна пов’язати навколо вази, аби додати нотку романтики чи затишку.

Для органайзера ми зробили наші «циліндри» різної висоти і також скріпили їх клейовим пістолетом. Органайзер несе більш утилітарну функцію, тож декорувати його чи ні – тут вже вирішувати вам. Ми не втрималися і трохи прикрасили.

Такі вироби зараз дуже популярні в країнах Європи, їх продають у спеціалізованих магазинах і секонд-хендах, де майстер або майстриня орендує одну поличку для своїх крафтових виробів. Відео з інструкціями з виготовлення паперу самотужки набирають багато переглядів на ютуб-каналах. Особливо процес виготовлення подобається дітям – збивати блендером розмоклі клаптики яєчних лотків під силу маленьким експериментаторам!

Екологічний календар