Новини. Події

05.10.2021
Херсонські школи теж хочуть бути еко-френдлі
Нам, співробітникам Центру екологічної інформації Гончарівки, дуже приємно, коли екологічним способом ...

Детальніше...

04.10.2021
Майстер-клас з 3-D моделювання у Гончарівці
Увага Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара та ГО «А що зробив ти?» запускають ...

Детальніше...

04.10.2021
Синергія бібліотеки Гончара та Центру зайнятості
На бібліотечній платформі розвиваються унікальні форми соціального партнерства у сфері інформаційного ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Майстер-клас з апсайклінгу здобув шалену популярність

10.06.2021

Зазвичай у кожного з нас щодня залишається дуже багато паперового сміття. Звісно, можна здати його на макулатуру, але співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки мають власний креативний спосіб утилізації – апсайклінг.

Апсайклінг (вторинне використання або творче повторне використання) – це креативне перетворення відходів в артоб'єкти, побутові предмети, аксесуари, одяг тощо. Не варто плутати із вторинною переробкою. Апсайклінг не вимагає додаткових виробничих витрат на промислову переробку, але допомагає зменшити кількість сміття. В Європі вторинне використання зараз дуже популярне, там є багато крамниць, де продаються тільки такі ексклюзивні крафтові речі.

Апсайклінг буває різний – цього разу співробітники книгозбірні разом із відвідувачами вирішили спробувати власноруч створити блокноти із паперових відходів. Для проведення майстер-класу запросили Юлію Пляс, яка багато років працювала у Гончарівці реставраторкою книг. Ще під час роботи у відділі реставрації жінка почала створювати блокноти. Для сторінок вона використовувала все підряд: старі нотатки, непотрібні офісні роздруківки, плани евакуацій, щоденники з двійками, контурні мапи, фантики від цукерок, довідки, накладні, незаповнені бланки й передбачення від «Сільпо» на чеках... Сторінкам не обов’язково бути незаймано чистими! Для твердої обкладинки Юлія Пляс обирала тетра-пак-упаковки з-під соків або молока. Майстриня каже, що ця сировина їй дуже довподоби: «По-перше, матеріал цупкий і має привабливий вигляд, особливо зворотний бік – він сріблястого кольору; по-друге, тетра-пак-упаковки у нас, у Херсоні, ніде не переробляються і не утилізуються, тому краще їх десь використовувати, аніж просто викидати на смітник» Погодьтеся, гідний приклад екологічного мислення!

На захід зійшлося багато відвідувачів – і діти, і підлітки, і дорослі! Аби учасники майстер-класу вже наприкінці заняття могли оцінити результати своїх старань, пані Юлія запропонувала їм спрощений варіант виготовлення блокнота – без прошивання сторінок: поєднанням їх за допомогою смужки марлі та клею ПВА. Далі майстриня показала, як з тетра-пак-упаковок зробити корінець, палітурку та форзаци для блокнота. Спочатку відвідувачам було не все зрозуміло, але з рештою абсолютно всі впоралися! І після того, як клей висох, на нас чекав найприємніший етап – декорування блокнотів! Тут учасники дали волю фантазії: у хід йшли вирізки з модних журналів, намистинки, наклейки, кольоровий папір та навіть гліттер.
Присутні зізналися, що їм було дуже приємно та цікаво спробувати свої сили у хендмейді. Хтось робив блокнот на подарунок другу, а комусь дійсно не вистачало записника для телефонних номерів та списку справ на кожен день. Дівчатка створювали собі щоденники для «секретиків» та дуже популярні зараз смеш-буки.

Стежте за анонсами Центру екологічної інформації – попереду ще багато незвичайних зустрічей і подій! Також ви можете зв’язатися з нами та запропонувати провести у нас свій майстер-клас, якщо він має зв'язок з екологією. Ми відкриті до співпраці!

Екологічний календар