Новини. Події

05.10.2021
Херсонські школи теж хочуть бути еко-френдлі
Нам, співробітникам Центру екологічної інформації Гончарівки, дуже приємно, коли екологічним способом ...

Детальніше...

04.10.2021
Майстер-клас з 3-D моделювання у Гончарівці
Увага Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара та ГО «А що зробив ти?» запускають ...

Детальніше...

04.10.2021
Синергія бібліотеки Гончара та Центру зайнятості
На бібліотечній платформі розвиваються унікальні форми соціального партнерства у сфері інформаційного ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

«Велетунські казки про нашу планету»

30.07.2021

Таку чудернацьку назву має нова дитяча книга, присвячена екологічній тематиці. Її авторка – письменниця Галина Буділова, видавництво – «Коло», рік видання – 2021. До Дня Незалежності світ побачить новий тираж цієї книги. Її загальний наклад склав 1000 екземплярів.

Книга торкається таких важливих тем, як: зловживання електроенергією, альтернативні джерела енергії, надмірне використання пластику, забруднення навколишнього середовища, спалення сміття та пожежі у лісі. «Велетунські казки про нашу планету» обов’язково сподобаються юним читачам, оскільки у них є захопливі історії про карколомні пригоди, у які потрапляють персонажі дитячого віку. Крім цього, у книзі є наліпки та розмальовки. Всього у ній три історії.

Співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки поспілкувалися з письменницею Галиною Буділовою, розпитали про її творчий доробок та, зокрема, про останній проєкт. Історія створення книги дуже зворушлива. Авторка розповідає: «Надихнули мене на написання мій чоловік та старший син, Леонід. У минулому році, коли почався локдаун, в мене народився молодшенький. Наш тато з Льонею почали багато вдвох гуляти у лісі, він розповідав йому різні історії про велетнів, які живуть у лісі, в горах, в озерах. А одного разу син знайшов подарунок від одного з велетнів, це була іграшкова машинка, у такий спосіб чоловік заохочував сина ходити на прогулянки, щоб я мала час вкладати спати Льоніного братика. Випадок з машинкою і ліг в основу однієї з історій у книзі», – пригадує письменниця.

Пані Галина вже давно мріяла написати книгу екологічного спрямування, а образи персонажів вона «списала» з членів своєї родини. Книга «Велетунські казки про нашу планету» – не перша літературна робота Галини Буділової. У її доробку понад 10 книжок, а одна із них – «Дуже-дуже зла книжка» – отримала премію «Книга року-2019» серед книг для наймолодших читачів на Черкаському фестивалі Chebookfest-2019. За словами письменниці, її книги підходять як для дітей, так і для дорослих. Вони торкаються актуальних тем і покликані допомагати батькам адекватно пояснювати дитині різні теми. «Коронавірус, булінг, батьківське вигорання, кризи дорослішання – про все це треба говорити із підростаючим поколінням, тому я про це і пишу, але, в першу чергу, книги орієнтовані на дітей, а додатковий терапевтичний ефект для батьків – це вже бонус», – каже письменниця.

Бібліотеки та школи можуть попередньо замовити «Велетунські казки про нашу планету», написавши в директ на істаграм-сторінку книги або в коментарях під постом. Співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки сподіваються, що херсонські бібліотеки та школи зацікавляться можливістю попередньо замовити книгу, аби юні читачі змогли першими отримати цікавезне видання відразу після друку. А ми бажаємо Галині Буділовій, щоб «Велетунські казки...» стали бестселером та закохали у себе якомога більше читачів.

Екологічний календар