Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Центр екологічної інформації на фестивалі всеукраїнського рівня

16.08.2021

У Херсоні відбувся масштабний культурно-просвітницький фестиваль «З країни в Україну», і, як ми писали раніше, співробітники Гончарівки не оминули цей захід та підготувались якнайкраще. У центрі міста, на зелених зонах бульвару Мирний, бібліотекарі розмістили свої намети, де відвідувачі могли долучитися до майстер-класів та інших цікавинок книгозбірні.
Що ж до співробітників Центру екологічної інформації, у перший день фестивалю ми також змінили своє звичне робоче місце на «пленер» та пліч-о-пліч із колегами з інших відділів книгозбірні працювали у міському просторі, як то кажуть, – ближче до людей: знайомили містян з екологічними виданнями, розповідали про сервіси бібліотеки та, звичайно, пропагували екологічний спосіб життя, зокрема – сортування сміття.
Щоб максимально зацікавити та навіть здивувати перехожих, ми створили імпровізовану «Виставку екологічних альтернатив», де були представлені різні предмети та речі щоденного вжитку, зроблені з екологічно чистих матеріалів та в еко-упаковках.

Багатьох гостей зацікавила наша колекція різноманітних еко-торбинок для шопінгу: авоськи, торбинки-фруктовниці та навіть пакети з кукурудзяного крохмалю! Деякі відвідувачі були в захваті від одноразового посуду з висівок, яким можна годувати худобу. Якщо ж така тара і потрапить на сміттєзвалище або у природні умови, вона розкладеться за лічені дні й без шкоди для довкілля. Також на виставці були стаканчики, виготовлені з кавової гущі, – це дуже гарна альтернатива вже добре відомим «паперовим», які, на жаль, окрім паперу, містять ще й пластик. Тара з кавової гущі приїхала до нас із Сум – там вже з вересня планують запустити її у масове використання у кав’ярнях.

Також ми розповідали про новий Сортувальний центр «GreenLine SV», який у травні цього року відкрився в Херсоні, та про майстерню «Пластикова реінкарнація», в якій виготовляють адресні таблички і меблі з пластикових кришечок. І там, і там співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки виступили як інформаційні партнери та консультанти-медіатори.
Велика кількість відвідувачів фестивалю «З країни в Україну» зупинялася біля нашого намету, щоб більше дізнатися про роботу бібліотеки. Тож закликаємо і вас, любі читачі та користувачі сайту, використати свою відпустку з користю та не забувати про наш центр! Тут щотижня проходять різноманітні майстер-класи та інші екологічні активності!

Екологічний календар