Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Пониззя Дніпра зарибили аборигенами

24.11.2011

Водойми Херсонщини за бюджетними і позабюджетними програмами цьогоріч планується поповнити понад 5 мільйонами штук молоді риб. Благодійна акція з зариблення дельти Дніпра цінними аборигенними видами риб відбулася 10 листопада поблизу села Рибальчого Голопристанського району. У воду випущено майже 300 тисяч екземплярів молоді риби, вирощеної у ставках однієї з найбільших риборозвідних компаній Херсонщини і переданої нею безоплатно для зариблення пониззя Дніпра. Переважну частину зарибку складає молодь судака. Також у водойми випущено щук, коропів та сомів.
— Наш інтерес полягає в покращенні екологічного стану води в Дніпрі. Ми зацікавлені, щоб вирощена нами риба очищала водойми, — пояснив директор підприємства-благодійника Леонід Волянський. — Такий метод біомеліорації перешкоджає заростанню ріки, покращується якість води. Для збереження балансу водної фауни та збільшення її різноманіття є нагальна потреба випускати аборигенні види риб, поголів'я яких з кожним роком зменшується.
Як запевнив голова Держагентства рибного господарства України Віктор Дроник, рибу випущено в спеціальній зоні, де не тільки заборонено її вилов, а й обмежено потрапляння сюди будь-яких сторонніх плавзасобів.
Херсонщина стає одним з найбільш ефективних регіонів з охорони та відтворення водних біоресурсів. Зариблення аборигенними видами риб в таких масштабах, та ще й на благодійний основі, — величезна рідкість. На початок листопада в нашій області в пониззя Дніпра, Дніпровсько-Бузький лиман та Каховське водосховище було вселено понад 3265 тисяч штук рибної молоді, вирощеної у ставках державних риборозвідних заводів регіону.

Олена Антоненко (Новий день. – №47 (4989). – 17.11.2011)

Екологічний календар