Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

З фазанарію - у природу

02.04.2014

Нещодавно члени Генічеської районної ради Українського товариства мисливців і рибалок випустили у дику природу фазанів. Подібної події, за словами голови Генічеської райради УТМР Олександра Пономаронка, не було з 1980-х років. Точніше, у часи незалежності фазанів вже випускали, але у невеликих кількостях. Нині аж 410 птахів стали частиною дикої природи. На жаль, зараз люди звикли більше брати від природи, ніж поповнювати її. Генічеські ж мисливці мислять по-іншому. Фазанів, за словами голови райорганізації УТМР, придбали за рахунок працеучасті і членських внесків мисливців в одному з фазанаріїв області. Членів районної ради УТМР близько 800 чоловік, але є ще гості з інших районів та областей, з яких беруть плату за полювання на наших землях.
Саме ці гроші пішли на закупівлю красивих птахів, кожен з яких коштує 150 грн. Купували в основному самочок. Це для того, щоб вже цього літа вони висиділи дитинчат. У березні-квітні птахи адаптуються, а вже потім будуть продовжувати рід. Ще одна причина, чому самочок закупили більше, ніж самців - полювати дозволяється (зрозуміло, лише в певний період) тільки на самців, за вбиту самку доведеться заплатити штраф. Перед випуском фазанів єгер райради товариства мисливців і рибалок Василь Хоминич додав, що територія зачищена від хижаків: сірих ворон, єнотів, лисиць, єнотоподібних собак, які можуть загрожувати фазанам.
Крім мисливців на чолі зі своїм головою, на заході були присутні керівник району Сейтумер Німетуллаєв, представник Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства, співробітник Присиваського лісового господарства Євген Рибін та заступник головного ветлікаря району Микола Штрігель. Спочатку птахів випустили на території мисливських угідь Фрунзенської первинної організації УТМР, потім Щасливцівської і Стрілківської. Пролетівши кілька десятків метрів, фазани опускалися на землю. Мине кілька днів, і вирощені в вольєрах птахи адаптуються до дикої природи - гени дадуться ознаки.

Андрій Бейник (Новий день. – № 13 (5060). – 28.03.2014)

Екологічний календар