18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
Нещодавно члени Генічеської районної ради Українського товариства мисливців і рибалок випустили у дику природу фазанів. Подібної події, за словами голови Генічеської райради УТМР Олександра Пономаронка, не було з 1980-х років. Точніше, у часи незалежності фазанів вже випускали, але у невеликих кількостях. Нині аж 410 птахів стали частиною дикої природи. На жаль, зараз люди звикли більше брати від природи, ніж поповнювати її. Генічеські ж мисливці мислять по-іншому. Фазанів, за словами голови райорганізації УТМР, придбали за рахунок працеучасті і членських внесків мисливців в одному з фазанаріїв області. Членів районної ради УТМР близько 800 чоловік, але є ще гості з інших районів та областей, з яких беруть плату за полювання на наших землях.
Саме ці гроші пішли на закупівлю красивих птахів, кожен з яких коштує 150 грн. Купували в основному самочок. Це для того, щоб вже цього літа вони висиділи дитинчат. У березні-квітні птахи адаптуються, а вже потім будуть продовжувати рід. Ще одна причина, чому самочок закупили більше, ніж самців - полювати дозволяється (зрозуміло, лише в певний період) тільки на самців, за вбиту самку доведеться заплатити штраф. Перед випуском фазанів єгер райради товариства мисливців і рибалок Василь Хоминич додав, що територія зачищена від хижаків: сірих ворон, єнотів, лисиць, єнотоподібних собак, які можуть загрожувати фазанам.
Крім мисливців на чолі зі своїм головою, на заході були присутні керівник району Сейтумер Німетуллаєв, представник Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства, співробітник Присиваського лісового господарства Євген Рибін та заступник головного ветлікаря району Микола Штрігель. Спочатку птахів випустили на території мисливських угідь Фрунзенської первинної організації УТМР, потім Щасливцівської і Стрілківської. Пролетівши кілька десятків метрів, фазани опускалися на землю. Мине кілька днів, і вирощені в вольєрах птахи адаптуються до дикої природи - гени дадуться ознаки.
Андрій Бейник (Новий день. – № 13 (5060). – 28.03.2014)