Новини. Події

18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...

Детальніше...

25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...

Детальніше...

20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Про город на підвіконні і не тільки

14.07.2015

 У трьох школах Білозерського району - в Станіславі, Олександрівці та Томиній Балці - за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні триває проект «Організація екологічних навчальних заходів з пропаганди життєвих цінностей серед підлітків». Розроблений проект громадськими активістами Сергієм Некрасовим та Оксаною Гончарук й розрахований на учнів середніх та старших класів.

Проходить проект за кількома напрямами: «Лікарські рослини», «Город на підвіконні», «Незвичні овочі», «Обереги», «Рибальство», «Основи туризму» . Кожен з них передбачає практичну та теоретичну роботу. Підсумком всього проекту стане День досягнень, коли будуть організовані виставки, пройде дегустація різноманітних трав'яних чаїв та страв, приготованих з цілющих трав та овочів, вирощених власними руками. Кращих визначить конкурс, який пройде між школами. Переможцям у різних номінаціях вручатимуть призи.

Розповідає заступник директора з виховної роботи Станіславської ЗОШ Людмила Кобець: «Сергій Некрасов запропонував нам взяти участь у його проекті. Там декілька напрямів, один з яких натуралістичний, природознавчий. Це - вирощування розсади на підвіконні. Сергій Олександрович привіз нам пакетики з різноманітним насінням; капусти, перцю, томатів, а ще насіння рідкісних рослин. Дві групи школярів, які цим зайнялися, підійшли до справи дуже творчо. Тепер вони уважно спостерігають за тим, як розвиваються рослини, а згодом висадять їх у відкритий грунт. Інтерес спонукає до того, що вони продовжуватимуть цю роботу і в себе вдома.

А інша група учнів 6-8 класів обрала напрям «Обереги» і зайнялася розписом дерев'яних виробів (дощечок, ложок), виготовленням декупажів. До цієї справи навіть п'ятикласники долучаються. Усім дітям це заняття дуже подобається, особливо тим, хто відвідував шкільні гуртки і вже має навички розпису по дереву. Старшокласників же, за словами Людмили Вікторівни, найбільше заінтригувала «Школа виживання», яку в рамках проекту запропонував Сергій Некрасов.

- Дітям це завжди цікаво: туризм, вогнище, конкурси... І це все буде, наскільки я розумію, в садибі зеленого туризму, яку створив Сергій Олександрович. Коли він разом з Оксаною Гончарук збирався представити презентацію проекту, то діти постійно запитували, коли вона відбудеться - побоювалися пропустити. Під час самої ж презентації, зала, де вона проходила, була переповнена і, що найдивніше, тиша стояла неймовірна: кожне слово ловили.

- Ми хочемо розвивати в дітях їхні кращі риси та якості, - говорить волонтер проекту, підприємець Сергій Некрасов. - Будемо відверті, сьогодні школи не мають фінансування, яке дозволяло б це робити повною мірою. Ось чому підключаємо власні можливості, купуємо і насіння, і дерев'яні вироби, які діти розмальовують, і фарби, і клей, і тканину... Свого часу я створив спеціальне товарно-рибне господарство «Олександрівське». У мене 94 гектари, з яких 71 га - водна поверхня (гладь), а решта - сухі ставки. У 1990-ті тут було комплексне господарство, де вирощували рибу. А потім усе це зруйнували, навіть насосну, яка подавала воду з лиману. Сьогодні ж в СТРҐ «Олександрівське» розводять коропа, білого амура, товстолобика. Плюс аборигенні види риб - окунь, тарань... До нас у садибу зеленого туризму приїжджає чимало любителів посидіти з вудочкою. Ось чому хочу ознайомити дітей з історією рибальства, розповісти про промисловий вилов риби, дати їм практичні навички з екологічної рибалки. Я навіть зробив для дітей спеціальний невеликий невід, легкий, на 200 метрів, щоб показати, як ловлять рибу. Не вивозити дітей кудись, а безпосередньо на базі ставкового господарства. Ми, дорослі, будемо невід заводити, а діти витягуватимуть його з води.

Плани у Сергія Некрасова сміливі й масштабні. Торік він взявся за ремонт садиби, звів криту сцену, де буде арт-кафе з кінотеатром. Планує влаштовувати тут вистави. Сюди ж хоче і школярів запрошувати, показувати їм туристські фільми, багато з яких зняв з друзями у різних куточках планети. Тут же проводитиме й семінари з виживання.
- Школа - життєвий простір дитини. Тут вона не просто готується до життя, а живе, - переконана однодумець Некрасова Оксана Гончарук. - Де ж, як не тут, вчити підлітків толерантності, здоровому способу життя, вмінню цінувати свій час і грамотно ним розпоряджатися, прищеплювати любов до рідної природи? Саме цьому ми присвятили низку теоретичних семінарів. Сподіваємося, дітям вони не тільки сподобаються, але й стануть у нагоді.

Анатолій Яїцький («Новий день».- №23 (5174).- 04.06.2015)





Екологічний календар