18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
У трьох школах Білозерського району - в Станіславі, Олександрівці та Томиній Балці - за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні триває проект «Організація екологічних навчальних заходів з пропаганди життєвих цінностей серед підлітків». Розроблений проект громадськими активістами Сергієм Некрасовим та Оксаною Гончарук й розрахований на учнів середніх та старших класів.
Проходить проект за кількома напрямами: «Лікарські рослини», «Город на підвіконні», «Незвичні овочі», «Обереги», «Рибальство», «Основи туризму» . Кожен з них передбачає практичну та теоретичну роботу. Підсумком всього проекту стане День досягнень, коли будуть організовані виставки, пройде дегустація різноманітних трав'яних чаїв та страв, приготованих з цілющих трав та овочів, вирощених власними руками. Кращих визначить конкурс, який пройде між школами. Переможцям у різних номінаціях вручатимуть призи.
Розповідає заступник директора з виховної роботи Станіславської ЗОШ Людмила Кобець: «Сергій Некрасов запропонував нам взяти участь у його проекті. Там декілька напрямів, один з яких натуралістичний, природознавчий. Це - вирощування розсади на підвіконні. Сергій Олександрович привіз нам пакетики з різноманітним насінням; капусти, перцю, томатів, а ще насіння рідкісних рослин. Дві групи школярів, які цим зайнялися, підійшли до справи дуже творчо. Тепер вони уважно спостерігають за тим, як розвиваються рослини, а згодом висадять їх у відкритий грунт. Інтерес спонукає до того, що вони продовжуватимуть цю роботу і в себе вдома.
А інша група учнів 6-8 класів обрала напрям «Обереги» і зайнялася розписом дерев'яних виробів (дощечок, ложок), виготовленням декупажів. До цієї справи навіть п'ятикласники долучаються. Усім дітям це заняття дуже подобається, особливо тим, хто відвідував шкільні гуртки і вже має навички розпису по дереву. Старшокласників же, за словами Людмили Вікторівни, найбільше заінтригувала «Школа виживання», яку в рамках проекту запропонував Сергій Некрасов.
- Дітям це завжди цікаво: туризм, вогнище, конкурси... І це все буде, наскільки я розумію, в садибі зеленого туризму, яку створив Сергій Олександрович. Коли він разом з Оксаною Гончарук збирався представити презентацію проекту, то діти постійно запитували, коли вона відбудеться - побоювалися пропустити. Під час самої ж презентації, зала, де вона проходила, була переповнена і, що найдивніше, тиша стояла неймовірна: кожне слово ловили.
- Ми хочемо розвивати в дітях їхні кращі риси та якості, - говорить волонтер проекту, підприємець Сергій Некрасов. - Будемо відверті, сьогодні школи не мають фінансування, яке дозволяло б це робити повною мірою. Ось чому підключаємо власні можливості, купуємо і насіння, і дерев'яні вироби, які діти розмальовують, і фарби, і клей, і тканину... Свого часу я створив спеціальне товарно-рибне господарство «Олександрівське». У мене 94 гектари, з яких 71 га - водна поверхня (гладь), а решта - сухі ставки. У 1990-ті тут було комплексне господарство, де вирощували рибу. А потім усе це зруйнували, навіть насосну, яка подавала воду з лиману. Сьогодні ж в СТРҐ «Олександрівське» розводять коропа, білого амура, товстолобика. Плюс аборигенні види риб - окунь, тарань... До нас у садибу зеленого туризму приїжджає чимало любителів посидіти з вудочкою. Ось чому хочу ознайомити дітей з історією рибальства, розповісти про промисловий вилов риби, дати їм практичні навички з екологічної рибалки. Я навіть зробив для дітей спеціальний невеликий невід, легкий, на 200 метрів, щоб показати, як ловлять рибу. Не вивозити дітей кудись, а безпосередньо на базі ставкового господарства. Ми, дорослі, будемо невід заводити, а діти витягуватимуть його з води.
Плани у Сергія Некрасова сміливі й масштабні. Торік він взявся за ремонт садиби, звів криту сцену, де буде арт-кафе з кінотеатром. Планує влаштовувати тут вистави. Сюди ж хоче і школярів запрошувати, показувати їм туристські фільми, багато з яких зняв з друзями у різних куточках планети. Тут же проводитиме й семінари з виживання.
- Школа - життєвий простір дитини. Тут вона не просто готується до життя, а живе, - переконана однодумець Некрасова Оксана Гончарук. - Де ж, як не тут, вчити підлітків толерантності, здоровому способу життя, вмінню цінувати свій час і грамотно ним розпоряджатися, прищеплювати любов до рідної природи? Саме цьому ми присвятили низку теоретичних семінарів. Сподіваємося, дітям вони не тільки сподобаються, але й стануть у нагоді.
Анатолій Яїцький («Новий день».- №23 (5174).- 04.06.2015)