Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Про город на підвіконні і не тільки

14.07.2015

 У трьох школах Білозерського району - в Станіславі, Олександрівці та Томиній Балці - за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні триває проект «Організація екологічних навчальних заходів з пропаганди життєвих цінностей серед підлітків». Розроблений проект громадськими активістами Сергієм Некрасовим та Оксаною Гончарук й розрахований на учнів середніх та старших класів.

Проходить проект за кількома напрямами: «Лікарські рослини», «Город на підвіконні», «Незвичні овочі», «Обереги», «Рибальство», «Основи туризму» . Кожен з них передбачає практичну та теоретичну роботу. Підсумком всього проекту стане День досягнень, коли будуть організовані виставки, пройде дегустація різноманітних трав'яних чаїв та страв, приготованих з цілющих трав та овочів, вирощених власними руками. Кращих визначить конкурс, який пройде між школами. Переможцям у різних номінаціях вручатимуть призи.

Розповідає заступник директора з виховної роботи Станіславської ЗОШ Людмила Кобець: «Сергій Некрасов запропонував нам взяти участь у його проекті. Там декілька напрямів, один з яких натуралістичний, природознавчий. Це - вирощування розсади на підвіконні. Сергій Олександрович привіз нам пакетики з різноманітним насінням; капусти, перцю, томатів, а ще насіння рідкісних рослин. Дві групи школярів, які цим зайнялися, підійшли до справи дуже творчо. Тепер вони уважно спостерігають за тим, як розвиваються рослини, а згодом висадять їх у відкритий грунт. Інтерес спонукає до того, що вони продовжуватимуть цю роботу і в себе вдома.

А інша група учнів 6-8 класів обрала напрям «Обереги» і зайнялася розписом дерев'яних виробів (дощечок, ложок), виготовленням декупажів. До цієї справи навіть п'ятикласники долучаються. Усім дітям це заняття дуже подобається, особливо тим, хто відвідував шкільні гуртки і вже має навички розпису по дереву. Старшокласників же, за словами Людмили Вікторівни, найбільше заінтригувала «Школа виживання», яку в рамках проекту запропонував Сергій Некрасов.

- Дітям це завжди цікаво: туризм, вогнище, конкурси... І це все буде, наскільки я розумію, в садибі зеленого туризму, яку створив Сергій Олександрович. Коли він разом з Оксаною Гончарук збирався представити презентацію проекту, то діти постійно запитували, коли вона відбудеться - побоювалися пропустити. Під час самої ж презентації, зала, де вона проходила, була переповнена і, що найдивніше, тиша стояла неймовірна: кожне слово ловили.

- Ми хочемо розвивати в дітях їхні кращі риси та якості, - говорить волонтер проекту, підприємець Сергій Некрасов. - Будемо відверті, сьогодні школи не мають фінансування, яке дозволяло б це робити повною мірою. Ось чому підключаємо власні можливості, купуємо і насіння, і дерев'яні вироби, які діти розмальовують, і фарби, і клей, і тканину... Свого часу я створив спеціальне товарно-рибне господарство «Олександрівське». У мене 94 гектари, з яких 71 га - водна поверхня (гладь), а решта - сухі ставки. У 1990-ті тут було комплексне господарство, де вирощували рибу. А потім усе це зруйнували, навіть насосну, яка подавала воду з лиману. Сьогодні ж в СТРҐ «Олександрівське» розводять коропа, білого амура, товстолобика. Плюс аборигенні види риб - окунь, тарань... До нас у садибу зеленого туризму приїжджає чимало любителів посидіти з вудочкою. Ось чому хочу ознайомити дітей з історією рибальства, розповісти про промисловий вилов риби, дати їм практичні навички з екологічної рибалки. Я навіть зробив для дітей спеціальний невеликий невід, легкий, на 200 метрів, щоб показати, як ловлять рибу. Не вивозити дітей кудись, а безпосередньо на базі ставкового господарства. Ми, дорослі, будемо невід заводити, а діти витягуватимуть його з води.

Плани у Сергія Некрасова сміливі й масштабні. Торік він взявся за ремонт садиби, звів криту сцену, де буде арт-кафе з кінотеатром. Планує влаштовувати тут вистави. Сюди ж хоче і школярів запрошувати, показувати їм туристські фільми, багато з яких зняв з друзями у різних куточках планети. Тут же проводитиме й семінари з виживання.
- Школа - життєвий простір дитини. Тут вона не просто готується до життя, а живе, - переконана однодумець Некрасова Оксана Гончарук. - Де ж, як не тут, вчити підлітків толерантності, здоровому способу життя, вмінню цінувати свій час і грамотно ним розпоряджатися, прищеплювати любов до рідної природи? Саме цьому ми присвятили низку теоретичних семінарів. Сподіваємося, дітям вони не тільки сподобаються, але й стануть у нагоді.

Анатолій Яїцький («Новий день».- №23 (5174).- 04.06.2015)

Екологічний календар