Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

На Херсонщині люди виступають проти створення національного парку

03.07.2016

На Херсонщині люди виступають проти створення національного парку на території їхньої селищної ради, йдеться у сюжеті ТСН. День.

Жителі села Геройське вважають, що природоохоронні закони працюватимуть проти них. Адже вони не зможуть збирати дрова, випасати худобу та ловити рибу.

Та науковці запевняють, що від створення парку програють лише ті, хто займався незаконним промислом. А дніпровські плавні потрібно терміново рятувати від забудови особняками.

Геройське займає 10 гектарів землі та 20 гектарів ріки. Тож живуть місцеві з рибальства. Вони побоюються, що у разі створення національного парку "Нижньодніпровський" заборонять вилов риби.

"Уже у нас є Чорноморський заповідник і його буферну зону було в свій період розширено, від цього постраждали рибалки, яким тепер немає вільного доступу для того, щоб виловити бички", - говорить депутат Геройської сільради Наталя Фалєєва.

"Вони обіцяють, що вся трудова діяльність буде збережена, але люди в це вже не вірять", - додає сільський голова Любов Богдан. Місцеві скаржаться, що з 10-ти гектарів землі до заповідника відійде третина, хоча за законом має бути не більше 10-ти відсотків.

"Люди коров пасти не будуть, ні сіна не дадуть покосить. А люди за рахунок цього і живуть. І гриби збирати ніхто не буде", - скаржиться мешканець Геройського Віктор Шевченко.  

Тим часом, науковці наголошують на терміновому збереженні природного різноманіття цих земель. Адже узбережжя з червонокнижними рослинами та тваринами стрімко забудовується. А від створення нацпарку постраждають лише браконьєри.

Переглянути сюжет 

Екологічний календар