30.03.2025
Цікаві подробиці про Всесвітній День птахів
Дуже скоро, 1 квітня, світ відзначатиме день птахів. Це свято має довгу та цікаву історію – його ...
21.03.2025
Незабаром, 22 березня світ відмічатиме День водних ресурсів
Вода це є базовою річчю існування і розвитку всього живого на планеті, але разом з тим інколи здається, ...
12.03.2025
На ЧАЕС рятувальники ліквідували наслідки удару БПЛА
«Роботи з ліквідації наслідків атаки безпілотника на об'єкт «Укриття» ЧАЕС завершено. ...
На Херсонщині люди виступають проти створення національного парку на території їхньої селищної ради, йдеться у сюжеті ТСН. День.
Жителі села Геройське вважають, що природоохоронні закони працюватимуть проти них. Адже вони не зможуть збирати дрова, випасати худобу та ловити рибу.
Та науковці запевняють, що від створення парку програють лише ті, хто займався незаконним промислом. А дніпровські плавні потрібно терміново рятувати від забудови особняками.
Геройське займає 10 гектарів землі та 20 гектарів ріки. Тож живуть місцеві з рибальства. Вони побоюються, що у разі створення національного парку "Нижньодніпровський" заборонять вилов риби.
"Уже у нас є Чорноморський заповідник і його буферну зону було в свій період розширено, від цього постраждали рибалки, яким тепер немає вільного доступу для того, щоб виловити бички", - говорить депутат Геройської сільради Наталя Фалєєва.
"Вони обіцяють, що вся трудова діяльність буде збережена, але люди в це вже не вірять", - додає сільський голова Любов Богдан. Місцеві скаржаться, що з 10-ти гектарів землі до заповідника відійде третина, хоча за законом має бути не більше 10-ти відсотків.
"Люди коров пасти не будуть, ні сіна не дадуть покосить. А люди за рахунок цього і живуть. І гриби збирати ніхто не буде", - скаржиться мешканець Геройського Віктор Шевченко.
Тим часом, науковці наголошують на терміновому збереженні природного різноманіття цих земель. Адже узбережжя з червонокнижними рослинами та тваринами стрімко забудовується. А від створення нацпарку постраждають лише браконьєри.
Переглянути сюжет