Новини. Події

10.07.2025
Скільки гектарів вигоріло під час пожежі в заповіднику «Асканія-Нова»?
Днями, а саме 7 липня, співробітники «Асканії-Нова» святкували професійне свято – День ...

Детальніше...

12.06.2025
Як Дніпропетровщина потерпає від війни
Дніпропетровська область переживає зараз, можливо, найважчий час, якщо рахувати від початку російської ...

Детальніше...

04.06.2025
Цікаві та корисні онлайн заходи Екоцентру
На останньому тижні навчального року співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки провели два ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Своєрідність тваринного світу «Олешківських пісків»

08.12.2014

 Тваринний світ Національного природного парку «Олешківські піски» дуже своєрідний та різноманітний!
За даними досліджень на території Парку мешкає велика кількість тварин: комах (приблизно за підрахунками – шість тисяч видів), сотні видів багатоніжок та павуків, 6 видів земноводних (ропуха зелена, кумка червоночерева, звичайна землянка, райка звичайна, озерна жаба та їстівна жаба), 7 видів плазунів (черепаха болотяна, ящурка різнокольорова, ящірка прудка, полоз жовточеревий, вуж водяний, вуж звичайний та гадюка степова). Також налічується 156 видів птахів та 33 види ссавців.
Найрізноманітнішим класом є комахи. Клас птахи представлений окремими видами серед яких є: крижень, журавель сірий, сова сіра, орлан-білохвіст, вивільга, зяблик, жайворонок польовий та ін. З ссавців особливої уваги та охорони заслуговують субендемічні види Нижньодніпровських пісків, такі, як: кандибка звичайна та сліпак піщаний. Ці види добре пристосовані до виживання у пісках.
Навчальні заклади області, з якими налагоджені дружні стосунки часто запрошують спеціалістів Парку з проханням презентувати своїх «мешканців пісків».
Спеціалісти Парку завітали до Херсонської загально-освітньої школи № 50. Фахівці ретельно готувалися до цього заходу, намалювали плакат з зображенням яскравого представника пісків – сліпака піщаного, підготували презентацію «Тваринний світ Олешшя» та вікторину «Визнач тварину за мовою звуків».
Особливу увагу приділили розповіді про типового представника пісків – сліпака піщаного, який мешкає тільки у Нижньодніпровських пісках у Херсонській та Миколаївській областях. Пояснюється це тим, що дуже непросто вирити нору у піску – для цього потрібна унікальна «кваліфікація». Сліпак занесений до Червоної книги України та Міжнародного Червоного списку.
Учні активно приймали участь в обговоренні цікавих тварин Парку, задавали питання та дізналися багато нового! Вони впевнені, що тварини потребують захисту та уважного до них ставлення!







Екологічний календар