Новини. Події

10.07.2025
Скільки гектарів вигоріло під час пожежі в заповіднику «Асканія-Нова»?
Днями, а саме 7 липня, співробітники «Асканії-Нова» святкували професійне свято – День ...

Детальніше...

12.06.2025
Як Дніпропетровщина потерпає від війни
Дніпропетровська область переживає зараз, можливо, найважчий час, якщо рахувати від початку російської ...

Детальніше...

04.06.2025
Цікаві та корисні онлайн заходи Екоцентру
На останньому тижні навчального року співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки провели два ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Створення Національного природного парку «Нижньодніпровський» узгоджується з громадськістю

13.01.2015

 За ініціативи науковців області та екологічної громадськості 10 та 11 грудня 2014 року під головуванням радника голови обласної державної адміністрації Дениса Терещенка відбулися робочі наради з питання створення національ-ного природного парку «Нижньо-дніпровський», у яких взяли участь науковці, природоохоронці, громадськість, спеціалісти та фахівці обласної державної адміністрації та територіальних органів центральних органів виконавчої влади.
Учасники підтвердили необхідність якнайшвидшого створення парку, адже територія дельти Дніпра визначена водно-болотним угіддям міжнародного значення і держава після підписання економічної і секторальної частин угоди про асоціацію між ЄС та Україною, яку ратифіковано 16 вересня 2014 року, зобов’язана забезпечити збереження, охорону та збалансоване управління нею. З цього часу Україна взяла на себе зобов’язання наблизитися до стандартів Європейського Союзу, у тому числі щодо охорони природи шляхом адаптації національного законодавства до директив Європейського Союзу «Про захист диких птахів» (1979) та «Про збереження природних оселищ та видів природної фауни і флори» (1992), які спрямовують країни до активного збереження визначених у директивах рідкісних та зникаючих видів флори і фауни, природних оселищ.
Окрім необхідності збереження природи дельти Дніпра, на нарадах були обговорені питання соціально-економічного розвитку цієї території, потреб місцевого населення та їх пропозиції щодо збалансованого використання природних ресурсів, наявність фактів незаконного їх використання.
Для завершення підготовки матеріалів Проекту створення національного природного парку «Нижньодніпровський» необхідно отримати погодження трьох державних підприємств лісового господарства – «Степовий ім. В.М. Виноградова філіал УкрНДІЛГА», «Херсонське лісомисливське господарство» та «Каховське лісове господарство», після чого буде підготовлено проект Указу Президента України про створення парку. Керівники цих підприємств також взяли участь у нарадах і висловили свою позицію, обґрунтовуючи відмову створювати парк інтересами користувачів мисливських угідь та позицією Державного агентства лісових ресурсів України і Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Під час обговорень науковці та представники громадськості наголосили, що громада Херсонщини складається не лише з мисливців, тому враховувати необхідно інтереси усіх її членів і керуватися інтересами більшості мешканців, для яких створення парку окрім збереження унікальних природних комплексів відкриває великі можливості розвитку рекреаційно-туристичної сфери.
За результатами роботи розроблено алгоритм подальших спільних дій обласної державної адміністрації, науковців та громадськості щодо завершення процесу створення національного природного парку «Нижньодніпровський» площею 81889,513 га в дельті р. Дніпра від Каховської ГЕС до Дніпро-Бузького лиману.

Познайомитись з картосхемою орієнтовних меж та схемою зонування національного природного парку «Нижньодніпровський» Ви можете тут.

За матеріалами Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської ОДА.





Екологічний календар