10.07.2025
Скільки гектарів вигоріло під час пожежі в заповіднику «Асканія-Нова»?
Днями, а саме 7 липня, співробітники «Асканії-Нова» святкували професійне свято – День ...
12.06.2025
Як Дніпропетровщина потерпає від війни
Дніпропетровська область переживає зараз, можливо, найважчий час, якщо рахувати від початку російської ...
04.06.2025
Цікаві та корисні онлайн заходи Екоцентру
На останньому тижні навчального року співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки провели два ...
Центр екологічної інформації ХОУНБ ім. Олеся Гончара і Центр екологічної культури та виховання «Дивосвіт» зустрілися з друзями, учнями херсонських шкіл, щоб обговорити стан озонового шару атмосфери саме в День захисту озонового шару, 16 вересня.
Керівниця Центру екологічної інформації підготувала для учнів презентацію відеоролика про руйнування озонного шару. Під час обговорення відеоролика ми пригадали, що тоншання озонового шару та поява озонової діри над Антарктидою були виявлені у 1985 році. Також разом з учнями обговорили причини цього явища. Основним фактором є антропогенний вплив на навколишнє середовище, тобто викликаний діяльністю людини. Не дивно, що світова спільнота була стурбована цією ситуацією, адже руйнування озонового шару є дуже небезпечним для людей, рослинного та тваринного світу. 16 вересня 1987 року було відкрито для підпису Монреальський протокол про речовини, що виснажують озоновий шар, міжнародний договір для захисту озонового шару шляхом припинення або обмеження виробництва озоноруйнуючих речовин. Злагоджена співпраця має свої результати. У 2015 році зафіксовано зменшення озонової діри над Антарктидою, але повне відновлення озонового шару в цьому регіоні можливе у 2050-2060 роках.
Детально обговоривши історію появи цієї проблеми та сучасний її стан, ми з учнями приступили до створення газети майбутнього, де описали якою бачимо Землю в 2050 році. Прогнози двох «редакцій» виявилися дуже оптимістичними. Учні переконані, що завдяки активності кожного та міжнародній співпраці всі проблеми будуть вирішені.