Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоПитання техногенно–екологічної та соціально-медичної безпеки життя населення Херсонщини на контролі громадськості та європейських неурядових установ

З 14 по 18 квітня 2019 року в Херсонській області перебувала місія за участі європейських неурядових установ та незалежних експертів громадських організацій. Мета роботи цієї групи - попереднє експертно-аналітичне дослідження ситуації у сфері природно-техногенної безпеки регіону з огляду на наявні у відкритих засобах масової інформації та зверненнях науковців та громадських організацій фактів, що засвідчують досить «низькі» показники аграрно-ресурсного та питно-господарського забезпечення, а також соціально-медичних проблем.

Місія у складі Яковлєва Євгена Олександровича (докт. техн. наук, ст. наук. співробітник, головний наук. співробітник Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України), Чумаченка Сергія Миколайовича (докт. техн. наук, ст. наук. співроб, зав. кафедри інформаційних систем Національного Університету харчових технологій, з 2012 по 2017 рік працював в Українському науково-дослідному інституті цивільного захисту), Кодрика Анатолія Івановича (канд. техн. наук, зав. відділу Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту), Романенка Григорія Михайловича (канд. хім. наук, голова Незалежної громадської екологічної ради Херсонської області, член Національної екологічної ради України) провела ряд робочих нарад та зустрічей, а також здійснила виїзди до м. Скадовська та смт. Нова Маячка з метою ознайомлення з реаліями негативного впливу певних техногенно-екологічних чинників, що обумовлюють прогресуючі процеси підтоплення і затоплення територій, деградацію земель і забруднення водоносних горизонтів, катастрофічного самоотруєння та зниження природної біологічної продуктивності Нижнього Дніпра в силу певних незворотних гідрогеологічних та гідрологічних змін і глобальних змін клімату тощо.

В роботі місії безпосередньо приймали участь Чорний Сергій Михайлович (начальник Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Херсонській області), Твердий Іван Павлович (директор Південно-Української гідрологічної експедиції державного підприємства «Причорноморгеологія»), Чачібая Олексій Григорович (Директор Національного природного парку "Нижньодніпровський"), а також були опрацьовані певні матеріали, надані Овечко Сергієм Вікторовичем (канд.біол.наук, директор Гідробіологічної станції НАН України), Ладичуком Дмитром Олександровичем (канд.с-госп.наук, доцент кафедри гідротехнічного будівництва Херсонського Державного аграрного університету, заступник декана факультету водного господарства, будівництва та землевпорядкування з наукової роботи та міжнародної діяльності, керівник робочої експертно-аналітичної групи Незалежної громадської екологічної ради Херсонської області) та Сокур Іриною Володимирівною (головний лікар комунального закладу «Херсонський обласний онкологічний диспансер»).

За підсумками роботи місії намічено виконати більш комплексне еколого-ресурсне обстеження регіону, визначити критичні проблеми і підготувати відповідний висновок для надання його неурядовим установам ЄС, які опікуються гуманітарною допомогою Україні, і ряду посольств країн Європейського Союзу, щоб отримати відповідний відгук з метою визначення конкретних рішень, пропозицій, звернень тощо до представників влади всіх рівнів для вирішення нагальних та невідкладних питань забезпечення належного рівня всіх складових безпеки життя населення регіону.


Потребу невідкладного прийняття таких рішень демонструє і відео-матеріал, на якому 8 червня 2019 року зафіксовані наслідки «дощової стихії» у смт. Нова Маячка Робочі засідання місії проходили 15 та 17 квітня 2019 року в приміщенні Центру Екологічної Інформації Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара
В додатках – фото-фактаж з смт. Нова Маячка та м. Скадовська від 16 квітня 2019 року.

 

 

 Екологічний календар