18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
Відкритий лист
Директору Біосферного заповідника «Асканія-Нова» Гавриленку B.C.
Шановний Віктор Семенович!
З великою зацікавленістю ми ознайомилися з Вашою статтею у пресі за 27 січня 2010 р. Одностайно підтримуємо своєчасно підняту проблему беззаконня на території' нашої рідної Херсонщини. Ми - представники багатотисячного колективу мисливців Таврійського краю обурені тими фактами, що мають місце в невеликому обсязі у Вашій статті та у сотні разів їх більше у реальному житті. Незаконне лобіювання інтересів при наданні мисливських угідь, призвело до виникнення десятків неконтрольованих приватних комерційних господарств з ведення полювання. У цих, так званих «господарів», на перше місце ставляться фінансові інтереси від знищення диких тварин і птахів нашого регіону. Полювання ведеться «дикими» способами, це стрільба вночі «з під фар», або з застосуванням приборів нічного бачення, застосування швидкохідних транспортних засобів як на суші, так і на воді, від яких не в змозі утекти ні заєць, ні качка, ні олень.
Парадоксально, але для цих «господарств» не існує Законів України, наприклад наказ Держкомлісгоспу України «Про проведення полювання», який регламентує строки полювання, дні, норми відстрілу та інші біологічно обґрунтовані показники, ними просто ігноруються. Люди на всюдиходах, катерах, дельтапланах та інших винаходах техніки, за великі гроші полюють коли хочуть і скільки хочуть. І нині не припиняється полювання на обезсилену дичину в комерційних господарствах багатьох районів, вказаних у Вашій статті. Чиновники, роздаючи направо і наліво мисливські угіддя багатим та можновладним «українцям», не вчаться на минулих помилках. Наведемо приклад з недалекої історії - у Нововоро-нцовському районі нашої області, у свій час водилися десятки тисяч голів оленів, козуль, диких кабанів І безліч різної іншої дичини. Багато десятиліть це господарство трималось на плечах місцевих мисливців, членів Українського товариства мисливців і рибалок. Проводилась планова робота у сфері біотехнічних заходів, дичина охоронялась, підгодовувалась, а відстріл йшов у такому обсязі, що давало приріст поголів'ю усіх представників фауни. Приїхали чиновники, подивились, «прикинули», та й забрали весь район «під своїх».
За п'ять років, за допомогою джипів, карабінів та інших «причандаль», було знищено практично все. За словами очевидців «багажники» дорогих іномарок загружали вщент тушами оленів, косуль і кабанів, які пізніше опинялись на столах ресторанів Кривого Рогу, Дніпропетровська та інших міст. Така ж доля, при подібному веденні мисливського господарства чекає і на вказані Вами у статті «Птахи», «Оле-ксіївки», «Беркути», «Чайки», «Чентрель» та інші словосполуки, де жага.грошей затьмарює розум і очі.
З діда-прадіда наша область славилась стабільною кількістю риби, звірів і птахів. Десятки років займаються полюванням та риболовлею мисливці і рибалки, які живуть і господарюють на своїй землі.Члени УТМР є найбільш законослухняними та дисциплінованими користувачами мисливських угідь, адже діяльність цієї структури регламентується Статутами, Законами України, а найголовніше традиціями минулих поколінь, які зобов'язують полювати і рибалити так, щоб і дітям, і онукам залишити право на активний відпочинок серед природи Херсонщини.
Руйнація цього балансу почалась з приватизації озер, річок, лиманів, де «багаті дяді», яких повірте, уіхто не контролює, бо бояться, почали застосовувати все, що тільки можна нафантазувати: електровудки, динаміт, ехолоти, підводні відеокаме-ри, електронні манки на різних звірів і птахів, нарізну зброю і т.д. Можна навести безліч прикладів беззаконня та наОивання кишень грошима за рахунок природи, яка згідно Конституції, є надбанням та власністю народу.
Взяти хоча б наших сусідів - Одеську область, де у мисливців УТМР було забрано найбагатшу на дичину дельту річки Дунай. Це місце бізнесмени так і назвали «Дельта Дунаю». Це господарство орієнтується на організацію полювання для іно-земкмх мисливців. Режим полювання без жодних обмежень, плати «евро» і полюй досхочу. Ось лише окремі тарифи: 3 дні полювання на качку 1300 евро, 5 днів -1800 евро. Норма відстрілу качок - 25 і більше, гусей -10 і більше, додатково доплати 10 євро за гуску, З-за качку і стріляй до несхочу. От Вам і приклад, коли гроші замінюють Закон.
Шановний Вікторе Семеновичу! Ще раз дякуємо Вам від імені багатотисячного колективу членів Українського товариства мисливців і рибалок за статтю, яка можливо примусить можновладців звернути увагу на те беззаконня, яке діється у новост-ворених мисливських господарствах, дасть оцінку їхньої діяльності та врешті - решт закриє нові утворення.
З повагою, ветєрани-мисливці, члени УТМР.
(Наддніпрянська правда.- №9 (22065).- 5.02.2010)