Новини. Події

18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...

Детальніше...

25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...

Детальніше...

20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

До "Асканії" повернувся Фальц-Фейн

27.10.2009

Цей день у селищі заслужено вважали святковим вихідним. Сотні дітлахів з прапорцями у руках, звичайні робочі з неприхованим почуттям гордості за свою малу батьківщину та літні люди, які від своїх батьків чули про благородні починання родини Фальц-Фейнів, завмерли в очікуванні на власні очі побачити земляка, яким пишається вся Україна. «Кажуть, везли аж зі стрлиці...Ніби важить півтонни... Виготовлений з бронзи...», — перешіптуються між собою люди навколо прихованої тканиною скульптури.

Для кожного з них сам заповідник уже давно став пам'ятником, який на все життя увіковічив родину Фальц-Фейнів. А встановлення монумента — данина пам'яті та можливість бодай у такий спосіб повернути на історичну батьківщину відомого земляка Фрідріха Едуардовича.
— Для нас, місцевих, відкриття цього пам'ятника — далеко непересічна подія, — розповідає кореспонденту «НД» корінна жителька селища Ольга Кравченко. — Ми любимо та шануємо заповідник та його засновника.

Присутній на відкритті заступник Голови ВР України Микола Томенко не приховував гордості за існування в Україні такого унікального заповідника: «Скажу відверто: ми не перемогли у конкурсі «7 нових природних чудес світу» справедливо. У селищі недостатньо розвинена інфраструктура: туристичні комплекси, готельна мережа тощо. Але і влада, і звичайні люди роблять усе можливе, аби якомога швидше змінити ситуацію. Мрію, що вже незабаром «Асканія-Нова» стане популярним серед так званих маршрутів вихідного дня. Усі разом: влада, науковці, мешканці селища зробимо так, що кожен іноземець, побувавши тут бодай раз, закохався в «Асканію» на все життя».

— За минулий рік наш заповідник відвідали більше 135 тисяч туристів. Звісно, це ще не той показник, якого б хотілося, але зрушення вже відчутні, — говорить директор біосферного заповідника «Асканія-Нова» Віктор Гавриленко. — Українці пишаються та шанують наш край, а присутність тут керівників країни дає оптимістичні прогнози.

Цікаво, що автор бронзової композиції родом не з Ліхтенштейну (де нині живе родина Фальц-Фейнів) і не з України. Це відомий російський скульптор, заслужений художник Росії Дмитро Тугаринов.

— Над роботою я працював у Москві, Києві та Асканії-Новій. Цей копіткий процес розпочався ще 2002 року, — розповів скульптор. — Для мене честь бути автором композиції такій людині!

Вадим Лубчак (Новий день.- №43 (4881).- 22.10.2009.)


 

 





Екологічний календар