Новини. Події

12.05.2024
Втрати у заповіднику Асканія-Нова
Вже давно не було новин з біосферного заповідника «Асканія-Нова», який досі в складі територій ...

Детальніше...

05.05.2024
Ворог знищує українські ліси
Всі знають як виглядають українські міста після місяців боїв та артилеристських протистоянь – це ...

Детальніше...

26.04.2024
Пересохле водосховище знову стає водоймою
На територію, де раніше було Каховське водосховище прибуває вода, такі висновки можна зробити за останніми ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоОстап Семерак презентував громадськості пріоритети розвитку Міністерства екології та природних ресурсів
Новини 18 травня

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак сьогодні, 18 травня 2016 року, презентував пріоритети діяльності Уряду в природоохоронній сфері на 2016 рік. На зустріч, ініційовану Міністром, прибули депутати профільного комітету Верховної Ради України, спеціалісти міністерства та державних підприємств, уповноважені органів місцевого самоврядування з усієї країни. Представники майже 120 громадських організацій взяли участь у обговоренні.

Відкриваючи нараду, Остап Семерак акцентував увагу на чотирьох основних пріоритетах діяльності в природоохоронній сфері: «Перше – гармонізація українського природоохоронного законодавства з нормами законодавства Європейського Союзу. Друге – боротьба з корупцією за забезпечення прозорості в діяльності Міністерства екології та природних ресурсів. Третє – впровадженням нової політики поводження з відходами та реформування системи державного природоохоронного нагляду. Четвертим напрямком роботи стане підвищення рівня екологічної безпеки в зоні відчуження», - наголосив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Міністр також зазначив, що під гармонізацією природоохоронної галузі до стандартів ЄС мається на увазі виконання планів імплементації Директив ЄС та новий Національний план дій з охорони навколишнього природного середовища на 2016-2020 роки.

«Найпершим кроком у боротьбі з корупцією в природоохоронній сфері стане реформування системи державного природоохоронного нагляду. Для цього ми створимо єдиний інтегрований орган природоохоронного нагляду – Державну природоохоронну службу України», - зазначив Остап Семерак. За словами Міністра, це забезпечить перехід від повального державного контролю суб’єктів господарювання до системи державного нагляду і моніторингу дотримання ними природоохоронного законодавства.

Ще одним важливим кроком стане впровадження електронного урядування. «Створення Загальнодержавної автоматизованої системи екологічних даних, забезпечить прозорість в роботи міністерства. Відкриття даних у форматі оpen date ( Єдиний державний веб-портал відкритих даних) дасть можливість надавати електронні адміністративні послуги та значно зменшить звітно-дозвільне навантаження на суб’єктів господарювання», - зазначив Міністр. Остап Семерак підкреслив, що впровадження такої автоматизованої системи не зменшить рівня контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства України. Ще одним кроком в боротьбі із корупцією стане набір працівників до Міністерства екології та природних ресурсів та підпорядкованих йому установ лише за результатами конкурсу. «Така процедура забезпечить відкритість в діяльності міністерства та унеможливить будь які корупційні прояви на всіх рівнях», - зазначив Міністр.

Також в рамках реалізації пріоритетів в природоохоронній сфері буде створено єдиний електронний реєстр перевірок.
 Екологічний календар