Новини. Події

21.02.2024
Через війну популяція зубрів значно скоротилася
Національний природний парк “Залісся”, що в Київській області понад місяць перебував під ...

Детальніше...

17.02.2024
Результати роботи застосунку ЕкоЗвгроза
На початку повномасштабного вторгнення рф було створено вебресурс та мобільний застосунок ЕкоЗагроза ...

Детальніше...

05.02.2024
Окупанти знов вбивають тварин лівобережжя
Нещодавно мережу сколихнули світлини, на яких російські окупанти позують з мертвими тваринами, вочевидь ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

У Гончарівці пройшла конференція з питань 100%-ї переробки твердих побутових відходів

15.07.2020
Питання збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів належить  до сфери діяльності місцевих органів влади -  сільських, селищних та міських рад. Згідно 32 статті Закону України "Про відходи" від 1 січня 2018 року  Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне.
Минуло два роки. Жодне місто ще не впровадило сортування. На жаль, сучасну інфраструктуру для утилізації  побутових відходів створено лише на папері  «Національного плану управління відходами до 2030 року». Херсон ще навіть не має алгоритму вирішення цих питань в межах міста, досі не створено міський план поводження з відходами.
Тож Екоцентр запросив до Гончарівки всіх зацікавлених для обговорення проблем утилізації на конференцію  «100% переробки побутових відходів»,  під час якої було презентовано проєкт першої сортувальної лінії  компанії «Грін лайн СВ».  Конференція зібрала прогресивних керівників ОСББ, підприємств з вивезення побутових відходів, представників підприємств які займаються збором/переробкою вторинної сировини та екоактивну громаду.  
Всі дотичні до теми ТПВ з подивом й цікавістю сприйняли новину, що у Херсоні запрацювала перша сортувальна лінія, яка розділяє побутове сміття на фракції. Підприємець Сергій Дудка розповів присутнім, що об’єднавшись з партнером у компанію «Грін лайн СВ», сформували для міста рішення, яке допоможе розвантажити міський полігон та повернути в економіку частину спожитих ресурсів вже зараз.  Керівник проєкту детально відповів учасникам конференції  на такі питання:
- що потрібно для старту
- як буде функціонувати проєкт;
- хто за що платить й яка вигода від сортування для ОСББ; 
-  на які фракції сортуватимуть  й скільки поряд з будинком з’явиться баків; 
- яка логістика вивезення, та чому потрібна згуртованість; 
- яким чином здійснюватиметься нагляд за дотриманням нових правил, та як буде забезпечено контроль наповненості баків. 
Після презентації проєкту виступили гості заходу, дитяча екологічна агітбригада «Еко-слід», Мішково-Погорілівської ЗОШ, Миколаївської області. 
Також, до Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day) учасникам конференції була надана можливість ознайомитися з екоальтернативами, що вже доступні в нашому місті. Всі маємо пам’ятати сортування та переробка – то не панацея. Дійсно розвантажити звалище можна переглянувши власні споживацькі звички. Ми маємо враховувати світові тенденції – максимальна відмова від разових речей. Бізнес, виробництво мають бути сталими, а споживання - свідомим.
У підсумку конференції, більшість присутніх голів ОСББ виявили зацікавленість проєктом та залишили свої контакти для подальшої співпраці. 
Вже після завершення у продовження конференції компанія «Грін лайн СВ» разом з керівницею Екоцентру відвідали ряд зустрічей з головами ОСББ для інформування про можливість долучитися до проєкту.  
В Херсона є шанс стати першим містом, яке спроміглось вже зараз впровадити маcштабне сортування. Якщо це вийде у нас, цей кейс можна буде пропонувати іншим громадам, що окрім екологічної доцільності ще матиме й репутаційні бонуси. Також це може стати поштовхом до значних змін. 
 
Якщо Ви теж цікавитеся питанням практичного впровадження сортування в межах міста, прагнете долучити власне ОСББ до проекту Вам буде корисним відеозапис заходу, якщо потребуєте контактів підприємців – звертайтеся залюбки допоможемо.
 

 Екологічний календар