Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Міжнародний день птахів у Центрі екологічної інформації

14.04.2021

А чи знали ви, що 2 птахи можуть знищити 25 кг комах на 1 км2? Крім того, саме птахи, з'їдаючи насіння рослин, сприяють їх поширенню. До Міжнародного дня птахів співробітники Національного природного парку «Нижньодніпровський» провели пізнавальну зустріч-гру з учнями херсонських шкіл.

Вони розповіли, яку велику користь птахи приносять людям, адже без пернатих комахи та гризуни знищили б усю городину та врожаї злакових культур. Крім того, птахи створюють необхідний ланцюг у ряді живих істот, забезпечують рівновагу в боротьбі за існування у тваринному світі.

Наразі Херсонщина особливо потерпає від мору червонокнижних пташок. Зокрема, ще у лютому в біосферному заповіднику «Асканія-Нова» зафіксували загибель 187 сірих журавлів: вони отруїлися зерном, які фермери обробили, щоб боротися з польовими гризунами. Випадки отруєнь (менш масові) продовжилися і навесні – загалом поліція відкрила 3 кримінальних справи.

Саме зараз, на початку квітня, із вирію починає повертатись основна частина птахів. А як саме діти можуть допомагати птахам? Відповідь проста: дбати про довкілля, не смітити, не забруднювати річки та озера, адже велика кількість пташок живуть безпосередньо біля водойм. Слід відмовитися від повітряних кульок, як звичайних, так і тих, що наповнені гелієм. За статистикою, повітряні кульки у 32 рази небезпечніші, ніж твердий пластик. Попри те, що повітряні кульки складають лише 5% від загальної кількості сміття, яке ковтає пташка, саме на кульки припадає 40% летальних випадків. Птахи ковтають кульки та гинуть у муках, не в змозі перетравити «здобич».

Під час заходу орнітологи показували підліткам пташині яйця у гніздах, які вони принесли з собою. Найбільше учнів вразили малесенькі блакитні яйця з темними крапочками – вони належали дроздам. Також виявилося, що у чайок дуже великі яйця у порівнянні з розміром їх тіла. Окрім лекції, з дітьми грали у цікаві ігри: учні повинні були вгадати, якій саме пташці належить те чи інше гніздо та знайди їй пару.

P.S.: Під час заходу жодна пташка не постраждала.

Екологічний календар