Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Чому варто почитати книгу "Місто шумить інакше"?

29.09.2021

У Центрі екологічної інформації бібліотеки Гончара – книжкове поповнення! Наші партнери організація Ecoquality подарували нам  книгу для дітей та батьків на екологічну тематику. Книжка складається з десяти розділів, де у вигляді повчальних історій розповідається про життя дерев та вплив людини на них. Події відбуваються у звичайному дворі багатоповерхівки, головні герої Надійка, Марко та "дух природи" на ім'я Дерев’ян. В кінці кожного розділу є «словничок», бо іноді в тексті таки зустрічаються невідомі широкому загалу слова та неологізми.

Авторками текстів є співзасновниці громадської ініціативи "Сад історій" - Ольга Корсюк та Інна Мулявка. Ілюстрації до книги створила 14-річна школярка Ксенія Кузьминець. Це її дебют у якості ілюстраторки! Видана книга у 2021 році у видавництві «Терен».

Книга вчить з повагою ставитися до природи, до дерев та птахів і привчати до цього оточуючих. А також завдяки їй можна дізнатися багато цікавих фактів! Чи знали ви, що великі гриби на деревах - не випадковість, а симптом хвороби. Це означає, що дерево потребує нашої допомоги в лікуванні. Також "дух природи" розповів, що білити міські дерева не потрібно - раніше вважали, що побілка захищає фруктові дерева від шкідників, але ефективність цього методу так і не доведено. Ще один важливий факт:  палити опале осіннє листя дуже шкідливо, бо в повітря через дим потрапляють отруйні речовини. Вони накопичуються в організмі людини та провокують захворювання, ослаблення імунітету та загострення хронічних хвороб. Краще зайве листя компостувати, вже навесні ви отримаєте з нього якісне добриво.

Також у книзі є вірші, анкетування для підлітків, різні завдання, які потрібно виконувати на вулиці та місце для записів. Якщо ми вас зацікавили, приходьте до Центру екологічної інформації. Книга "Місто шумить інакше" видана за підтримки Українського культурного фонду.

Екологічний календар