Новини. Події

19.04.2023
Скільки коштує «план Маршала» для нашої природи?
За даними Державної екологічної інспекції станом на січень 2023 року, за 11 місяців військової агресії ...

Детальніше...

08.04.2023
Долю асканійських тварин оплакувати ще зарано
Вчора у відомих телеграм-каналах розлетілося фото, на якому російські окупанти тримають убитих тварин ...

Детальніше...

23.03.2023
Замість «сезону тиші» - гучні вибухи
Зараз у більшості братів наших менших мав би бути сезон розмноження, але через російську агресію ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Обміління Каховської ГЕС

27.01.2023

Попри постійну військову агресію з боку Північного сусіда та блекаути бібліотека Гончара гідно долає виклики часу: працює в онлайн режимі та створює нові проєкти!

Центр екологічної інформації Гончарівки запускає проєкт "Екологія в умовах війни", в рамках якого наші користувачі зможуть отримувати новини про стан довкілля.

Через російсько-українську війну, яку країна-агресор веде виключно на території України, ми щодня несемо непомірні втрати: геноцид українського народу, знищення критичної інфраструктури та пам'яток культури (на сьогодні це 139 об'єктів).

Українські природоохороннці б'ють на сполох: через злочинні дії російських загарбників Херсонському лівобережжю загрожує екологічна катастрофа - Каховське водосховище у небезпеці!

Так, через обстріли окупантами запірних споруд рівень води у ньому сьогодні становить лише 14,6 метрів при допустимому 16,0 м.

Протоки та затоки водосховища почали міліти та висихати, через що вже загинула значна кількість водних біоресурсів і наразі під загрозою опинився нерест навесні 2023 року. Наслідком мору риби є зараження води та поширення інфекційних хвороб населення.

Через окупацію та бойові дії неможливо провести бодай якусь ремонтно-відновлювальну роботу на Каховській ГЕС. Терористичний характер ведення війни з боку ворога наносить значної шкоди довкіллю і є екоцидом. Окупанти порушують Додатковий протокол до Женевських конвенцій 1949 року.

Українські посадовці звернулися до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти екологічних злочинів та порушень рф прав людини в Україні.

Екологічний календар