30.03.2025
Цікаві подробиці про Всесвітній День птахів
Дуже скоро, 1 квітня, світ відзначатиме день птахів. Це свято має довгу та цікаву історію – його ...
21.03.2025
Незабаром, 22 березня світ відмічатиме День водних ресурсів
Вода це є базовою річчю існування і розвитку всього живого на планеті, але разом з тим інколи здається, ...
12.03.2025
На ЧАЕС рятувальники ліквідували наслідки удару БПЛА
«Роботи з ліквідації наслідків атаки безпілотника на об'єкт «Укриття» ЧАЕС завершено. ...
Наприкінці червня в Офісі Президента відбулося перше засідання Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни. Робоча група зосередиться на оцінці впливу війни на довкілля, екологічному відновленні та механізмах притягнення агресора до відповідальності.
Для того, щоб привернути увагу світу до довкіллєвих наслідків війни, Міндовкілля підтримало підготовку відповідного інфографічного дослідження. Воно розраховане на журналістів, урядовців, представників громадських організацій, тобто на тих, хто приймає рішення про підтримку України або популяризує прийняття таких рішень, розповідає про війну в Україні.
Понад 30 сторінок дослідження показують як бойові дії, окупація та свідоме знищення росією всього живого шкодять екосистемам України та континенту.
Як раніше відзначав міністр Руслан Стрілець, один день війни спричиняє довкіллю збитки на суму у 102 млн євро або 4 млрд гривень. І це без урахування екоциду рф на Каховській ГЕС. Через підрив окупантами Каховського водосховища Україна втратили 18 мільярдів кубічних метрів води. У своїх дописах ми вже раніше зазначали - такі дії росіян цілком підпадають під визначення екоцид. Нацпарки «Нижньодніпровський», «Великий Луг» та «Кам’янська Січ» очікує поступове і тривале відновлення.
Ознайомитися з дослідженням можна тут https://www.topleadprojects.com/war-in-ua-environmental.... Воно доступно українською та англійською.