Новини. Події

03.04.2021
Пакети з кукурудзяного крохмалю в «АТБ»: правда чи «грінвошінг»?
Свідоме споживання дуже швидко стало модним трендом та одним зі складових здорового способу життя. Виробники ...

Детальніше...

31.03.2021
Переможці фотоконкурсу отримали свої подарунки
Визначили переможців фотоконкурсу «Кототерапія», Який Було ініційовано Центром екологічної ...

Детальніше...

25.03.2021
Кліматичний страйк прокотився Україною
Екосвідомі українці долучень до Всесвітньої Акції «Глобальний страйк за клімат». У великих ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

"Вода для життя". Всесвітній день води.

22.03.2010

22 березня, Всесвітній день води, став для відвідувачів Центру екологічної інформації днем знайомства з представниками Херсонського обласного виробничого управління меліорації і водного господарства. До нас завітали заступник начальника Херсонського обласного виробничого управління меліорації і водного господарства Усатий Анатолій Дмитрович, начальник відділу технологічно-екологічної безпеки Пузанов Андрій Олександрович, начальник відділу охорони водних ресурсів Абдуленко Наталія Георгіївна, начальник відділу водних ресурсів Балацький Олександр Борисович. 

Проблеми водопостачання на Херсонщині, їх вирішення, особливості роботи в сфері водних ресурсів...цією та іншою, надзвичайно цікавою інформацією щиро ділилися з нами службовці. Дуже сподобалась аудиторії відео-презентація обласного управління. Ми мали також унікальну можливість отримати інформацію як з офіційних джерел, так і від представника екологічних громадських організацій, голови громадської Екоради при Державному управлінні з охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області Романенка Григорія Михайловича.

Якщо вас, як і нас, зацікавила робота обласного виробничого управління меліорації і водного господарства, вони радо вітатимуть вас на своєму сайті, який містить не лише інформацію про роботу управління, але й аналітичні статті.

Готуючись до зустрічі, я перечитала значну кількість матеріалу, присвяченого Всесвітньому дню води, вибірку з якого і хочу запропонувати вашій увазі. Отже, що говорять про Всесвітній день води

В 1992 році Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію про щорічне проведення 22 березня Всесвітнього дня води, починаючи з 1993 року. Головною метою започаткування дня води було привернення уваги громадськості і політиків до проблем води. Кожного року Всесвітній день води має свою тематику та присвячений вирішенню певної проблеми, наприклад:

1994 – Турбота про водні ресурси, справа кожного;
1995 – Жінки і вода;
1996 – Вода для спраглих міст;
1997 – Вода світу: чи її достатньо?;
1998 – Підземні води – невидимий ресурс;
1999 – Кожен живе нижче за течією;
2000 – Вода для XXI століття;
2001 – Вода і здоров’я;
2002 – Вода в інтересах розвитку;
2003 – Вода для майбутнього;
2004 – Вода і катастрофи.

Всесвітній день води 2005 року розпочав Міжнародну декаду „Вода для життя” – десятиріччя (2005 - 2015 рр.) активних дій для покращення забезпечення людей питною водою та умовами санітарії. Декада 2005-2015 рр. зосереджує увагу в масштабі планети на питанні: Вода – для життя, активного інформування щодо прогресу у досягненні цілей розвитку тисячоліття.

Вперше ціль щодо покращення доступу до питної води була сформульована у Декларації тисячоліття, що прийнята у вересні 2000 року керівниками 189 країн членів ООН. Цей документ визначив основні напрямки та чітко сформулював Цілі розвитку тисячоліття, встановивши кількісні та строкові показники прогресу у вирішенні основних проблем глобального розвитку людства. У 2002 р. на Всесвітньому Саміті з питань стійкого розвитку в Йоганнесбурзі було вирішено включити питання санітарії і „до 2015 р. скоротити вдвічі число людей, що не мають постійного доступу до безпечної питної води і необхідних умов санітарії”.


День води 2008 року присвячений темі „Санітарія”, в 2009 році - темі транскордонних вод. Всесвітній день води 2010 року проводиться під гаслом Генеральної Асамблеї ООН – «Чиста вода для здорового світу»

По даним ООН на сьогоднішній день від недостачі води страждають близько 700 мільйонів осіб у 43 країнах світу, а до 2025 року із цією проблемою зустрінуться більше 3 мільярдів осіб. Прикро, але більшість споживачів вважають, що не важливо, скільки і для чого ми використовуємо воду, адже вона – невичерпний і безкоштовний дарунок природи. Насправді, її споживання має велике значення. Є такі види використання, котрі виводять живильну вологу з кругообігу на значно тривалий час.

В Україні на одну людину пиходиться 1700м3 питної води на рік. Для порівняння – у Франції ця цифра сягає 4579м3. Міський житель України в середньому витрачає близько 320 літрів, в той час, як в Європі – лише 100-200 літрів. На що ж вона йде?

На змив в туалеті – 35-45%
на прийняття ванної або душу - 20-30%;
приготування їжі - 5-10%;
прання - 8%;
миття посуду - 5%;
решта - 2%.

Вражаюче, чи не так? Тому, дійсно, потрібні такі дні, які нагадували б нам про нашу відповідальність за те, що ми робимо з водою, з землею, з планетою...


 

 Екологічний календар