28.07.2024
Екологічні збитки від війни, завдані Херсонщині
Щодня екологічні збитки від воєнних дій по всій Україні зростають і Херсонщина не виключення: одна ...
24.07.2024
Як Асканія-Нова переживає окупацію?
У природоохоронній сфері «Асканія-Нова» є постійним ньюзмейкером і новини із заповідника ...
21.07.2024
Фестиваль «Дике поле» вкотре об’єднав українців
Центр екологічної інформації Гончарівки вперше взяв участь у історико-культурному фестивалі «Дике ...
22 березня, Всесвітній день води, став для відвідувачів Центру екологічної інформації днем знайомства з представниками Херсонського обласного виробничого управління меліорації і водного господарства. До нас завітали заступник начальника Херсонського обласного виробничого управління меліорації і водного господарства Усатий Анатолій Дмитрович, начальник відділу технологічно-екологічної безпеки Пузанов Андрій Олександрович, начальник відділу охорони водних ресурсів Абдуленко Наталія Георгіївна, начальник відділу водних ресурсів Балацький Олександр Борисович.
Проблеми водопостачання на Херсонщині, їх вирішення, особливості роботи в сфері водних ресурсів...цією та іншою, надзвичайно цікавою інформацією щиро ділилися з нами службовці. Дуже сподобалась аудиторії відео-презентація обласного управління. Ми мали також унікальну можливість отримати інформацію як з офіційних джерел, так і від представника екологічних громадських організацій, голови громадської Екоради при Державному управлінні з охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області Романенка Григорія Михайловича.
Якщо вас, як і нас, зацікавила робота обласного виробничого управління меліорації і водного господарства, вони радо вітатимуть вас на своєму сайті, який містить не лише інформацію про роботу управління, але й аналітичні статті.
Готуючись до зустрічі, я перечитала значну кількість матеріалу, присвяченого Всесвітньому дню води, вибірку з якого і хочу запропонувати вашій увазі. Отже, що говорять про Всесвітній день води?
В 1992 році Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію про щорічне проведення 22 березня Всесвітнього дня води, починаючи з 1993 року. Головною метою започаткування дня води було привернення уваги громадськості і політиків до проблем води. Кожного року Всесвітній день води має свою тематику та присвячений вирішенню певної проблеми, наприклад:
1994 – Турбота про водні ресурси, справа кожного;
1995 – Жінки і вода;
1996 – Вода для спраглих міст;
1997 – Вода світу: чи її достатньо?;
1998 – Підземні води – невидимий ресурс;
1999 – Кожен живе нижче за течією;
2000 – Вода для XXI століття;
2001 – Вода і здоров’я;
2002 – Вода в інтересах розвитку;
2003 – Вода для майбутнього;
2004 – Вода і катастрофи.
Всесвітній день води 2005 року розпочав Міжнародну декаду „Вода для життя” – десятиріччя (2005 - 2015 рр.) активних дій для покращення забезпечення людей питною водою та умовами санітарії. Декада 2005-2015 рр. зосереджує увагу в масштабі планети на питанні: Вода – для життя, активного інформування щодо прогресу у досягненні цілей розвитку тисячоліття.
Вперше ціль щодо покращення доступу до питної води була сформульована у Декларації тисячоліття, що прийнята у вересні 2000 року керівниками 189 країн членів ООН. Цей документ визначив основні напрямки та чітко сформулював Цілі розвитку тисячоліття, встановивши кількісні та строкові показники прогресу у вирішенні основних проблем глобального розвитку людства. У 2002 р. на Всесвітньому Саміті з питань стійкого розвитку в Йоганнесбурзі було вирішено включити питання санітарії і „до 2015 р. скоротити вдвічі число людей, що не мають постійного доступу до безпечної питної води і необхідних умов санітарії”.
День води 2008 року присвячений темі „Санітарія”, в 2009 році - темі транскордонних вод. Всесвітній день води 2010 року проводиться під гаслом Генеральної Асамблеї ООН – «Чиста вода для здорового світу»
По даним ООН на сьогоднішній день від недостачі води страждають близько 700 мільйонів осіб у 43 країнах світу, а до 2025 року із цією проблемою зустрінуться більше 3 мільярдів осіб. Прикро, але більшість споживачів вважають, що не важливо, скільки і для чого ми використовуємо воду, адже вона – невичерпний і безкоштовний дарунок природи. Насправді, її споживання має велике значення. Є такі види використання, котрі виводять живильну вологу з кругообігу на значно тривалий час.
В Україні на одну людину пиходиться 1700м3 питної води на рік. Для порівняння – у Франції ця цифра сягає 4579м3. Міський житель України в середньому витрачає близько 320 літрів, в той час, як в Європі – лише 100-200 літрів. На що ж вона йде?
На змив в туалеті – 35-45%
на прийняття ванної або душу - 20-30%;
приготування їжі - 5-10%;
прання - 8%;
миття посуду - 5%;
решта - 2%.
Вражаюче, чи не так? Тому, дійсно, потрібні такі дні, які нагадували б нам про нашу відповідальність за те, що ми робимо з водою, з землею, з планетою...