Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря

29.10.2009

Чорне море…Мабуть, небагато є українців, які ніколи не насолоджувались відпочинком на чорноморському узбережжі. Жовтень. Холодно. Скоро зима. А згадаєш море і ніби теплий вітерець куйовдить волосся, заспокійливо щось шепочуть хвилі. Романтика…

Міжнародний день Чорного моря. Який чудовий привід згадати незабутні літні подорожі!

Небо неосяжне…Чайки…
Діти весело бавляться з таким корисним для їх маленьких ручок та ніжок піском, в якому стільки…недокурків, кришок з-під пляшок, недоїдків, пакетів. Як весело і безжурно вони висипають на себе та одне на одного все це сміття.

Так само безжурно і весело дорослі прикопували відходи своєї «відпочинкової» життєдіяльності в теплий пісочок. І не тому, що до найближчого смітника – пара кілометрів, а так...Якось в голову не прийшло…

І хвилі знову і знову виносять на берег пластикові пляшки, обгортки, пакети. Ніби просять – заберіть це все…Справжня лірика.

Чомусь саме в цьому році мої світлі і теплі спогади про наше море виявились аж занадто реалістичними. Мені б не хотілося, щоб цей день був сумний, тому я запропонувала студентам-філологам Херсонського державного університету написати власні невеличкі «чорноморські експромти». Ось вони:

 

«Сонце, здається, тоне в безкраїй чорній глибині. Пісок стає кольору слонової кості та ніжно огортає тебе. А небо, наче хтось розлив фарби, сліпить своєю красою. І ти тонеш в цьому тихому, вільному раї.»
 

Анонім

 

«Чорне море – найпопулярніше в Україні місце відпочинку. Якщо ти не був на Чорному морі, ти не усвідомив краси південного краю. Море наповнює нас енергією, допомагає розслабитися і відчути смак відпочинку.»
 

Альона

«Битые ракушки тоннами засыпали берег. Черная глубина пугает неизвестностью и любопытством. А ночью…Такое ощущение, что сейчас кто-то выйдет из волн и скажет грозно: «Ну, хватит тут шуметь! Дайте хоть ночью покоя! И так весь день гам!..»
Вязкая зеленая тина, которая установила ограду между водой и сушей. Соль и солнце. Птицы и люди – у всех свои разговоры.»
 

Аня

 

«Чорне море в мене асоціюється з тоннами нафти, які його забруднюють. Медузи, які обпікають наші тіла. Але є і добре – тепла, приємна вода, з якої не хочеться виходити ні за яких обставин. Ми самі винні в наших бідах, забруднюємо навколишнє середовище, а потім не маємо де відпочивати.»
 

Вікторія

 

«Чорне море – найгарніше місце в Україні. Я живу в Скадовську, тому для мене це найрідніше і найтепліше місце. Влітку тут просто класно. Я всіх запрошую. У вас будуть незабутні враження.»

Тоня

«Останнім часом назва «Чорне море» стає особливо автобіографічною. Численні екологічні катастрофи, витіки нафти та інших промислових відходів назавжди змінюють флору і фауну моря. Крім того багаті залежі сірководню безупинно підіймаються все ближче до поверхні. Тож зараз проблема екології Чорного моря постає особливо гостро. Необхідно докласти максимум зусиль, аби зберегти красу та життя нашого моря.»
 

Олеся

 

«Брызги воды…соленый привкус на губах…солнце…горячий песок…улыбки друзей…медузки…волны…счастье…Черное море!»
 

Энька

 

«Безкраїсть бачення, яке зачаровує своєю красою. Чорномор’я – зачаровує своїм баченням. Чорномор’я пов’язане з спогадів з водою, що уособлює і зображає агоній тишу, красу, яку не можна описати простими словами.
«Чорне море» - Причорномор’я. Вода – невимовне відчуття бачення..
Найприємніше спостерігати за водою, що уособлює можливість свого спокою. Внутрішнє відчуття з одного боку захищеного, а з іншого ні.
Тому Чорномор’я – дуже зачаровуюче місце.»
 

Надія

Дякую за чудові чорноморські фото Аллі Тягай! 

 

 

Екологічний календар