Новини. Події

19.04.2023
Скільки коштує «план Маршала» для нашої природи?
За даними Державної екологічної інспекції станом на січень 2023 року, за 11 місяців військової агресії ...

Детальніше...

08.04.2023
Долю асканійських тварин оплакувати ще зарано
Вчора у відомих телеграм-каналах розлетілося фото, на якому російські окупанти тримають убитих тварин ...

Детальніше...

23.03.2023
Замість «сезону тиші» - гучні вибухи
Зараз у більшості братів наших менших мав би бути сезон розмноження, але через російську агресію ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря

29.10.2009

Чорне море…Мабуть, небагато є українців, які ніколи не насолоджувались відпочинком на чорноморському узбережжі. Жовтень. Холодно. Скоро зима. А згадаєш море і ніби теплий вітерець куйовдить волосся, заспокійливо щось шепочуть хвилі. Романтика…

Міжнародний день Чорного моря. Який чудовий привід згадати незабутні літні подорожі!

Небо неосяжне…Чайки…
Діти весело бавляться з таким корисним для їх маленьких ручок та ніжок піском, в якому стільки…недокурків, кришок з-під пляшок, недоїдків, пакетів. Як весело і безжурно вони висипають на себе та одне на одного все це сміття.

Так само безжурно і весело дорослі прикопували відходи своєї «відпочинкової» життєдіяльності в теплий пісочок. І не тому, що до найближчого смітника – пара кілометрів, а так...Якось в голову не прийшло…

І хвилі знову і знову виносять на берег пластикові пляшки, обгортки, пакети. Ніби просять – заберіть це все…Справжня лірика.

Чомусь саме в цьому році мої світлі і теплі спогади про наше море виявились аж занадто реалістичними. Мені б не хотілося, щоб цей день був сумний, тому я запропонувала студентам-філологам Херсонського державного університету написати власні невеличкі «чорноморські експромти». Ось вони:

 

«Сонце, здається, тоне в безкраїй чорній глибині. Пісок стає кольору слонової кості та ніжно огортає тебе. А небо, наче хтось розлив фарби, сліпить своєю красою. І ти тонеш в цьому тихому, вільному раї.»
 

Анонім

 

«Чорне море – найпопулярніше в Україні місце відпочинку. Якщо ти не був на Чорному морі, ти не усвідомив краси південного краю. Море наповнює нас енергією, допомагає розслабитися і відчути смак відпочинку.»
 

Альона

«Битые ракушки тоннами засыпали берег. Черная глубина пугает неизвестностью и любопытством. А ночью…Такое ощущение, что сейчас кто-то выйдет из волн и скажет грозно: «Ну, хватит тут шуметь! Дайте хоть ночью покоя! И так весь день гам!..»
Вязкая зеленая тина, которая установила ограду между водой и сушей. Соль и солнце. Птицы и люди – у всех свои разговоры.»
 

Аня

 

«Чорне море в мене асоціюється з тоннами нафти, які його забруднюють. Медузи, які обпікають наші тіла. Але є і добре – тепла, приємна вода, з якої не хочеться виходити ні за яких обставин. Ми самі винні в наших бідах, забруднюємо навколишнє середовище, а потім не маємо де відпочивати.»
 

Вікторія

 

«Чорне море – найгарніше місце в Україні. Я живу в Скадовську, тому для мене це найрідніше і найтепліше місце. Влітку тут просто класно. Я всіх запрошую. У вас будуть незабутні враження.»

Тоня

«Останнім часом назва «Чорне море» стає особливо автобіографічною. Численні екологічні катастрофи, витіки нафти та інших промислових відходів назавжди змінюють флору і фауну моря. Крім того багаті залежі сірководню безупинно підіймаються все ближче до поверхні. Тож зараз проблема екології Чорного моря постає особливо гостро. Необхідно докласти максимум зусиль, аби зберегти красу та життя нашого моря.»
 

Олеся

 

«Брызги воды…соленый привкус на губах…солнце…горячий песок…улыбки друзей…медузки…волны…счастье…Черное море!»
 

Энька

 

«Безкраїсть бачення, яке зачаровує своєю красою. Чорномор’я – зачаровує своїм баченням. Чорномор’я пов’язане з спогадів з водою, що уособлює і зображає агоній тишу, красу, яку не можна описати простими словами.
«Чорне море» - Причорномор’я. Вода – невимовне відчуття бачення..
Найприємніше спостерігати за водою, що уособлює можливість свого спокою. Внутрішнє відчуття з одного боку захищеного, а з іншого ні.
Тому Чорномор’я – дуже зачаровуюче місце.»
 

Надія

Дякую за чудові чорноморські фото Аллі Тягай! 

 

 

Екологічний календар