Новини. Події

12.05.2024
Втрати у заповіднику Асканія-Нова
Вже давно не було новин з біосферного заповідника «Асканія-Нова», який досі в складі територій ...

Детальніше...

05.05.2024
Ворог знищує українські ліси
Всі знають як виглядають українські міста після місяців боїв та артилеристських протистоянь – це ...

Детальніше...

26.04.2024
Пересохле водосховище знову стає водоймою
На територію, де раніше було Каховське водосховище прибуває вода, такі висновки можна зробити за останніми ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Пониззя Дніпра зарибили аборигенами

24.11.2011

Водойми Херсонщини за бюджетними і позабюджетними програмами цьогоріч планується поповнити понад 5 мільйонами штук молоді риб. Благодійна акція з зариблення дельти Дніпра цінними аборигенними видами риб відбулася 10 листопада поблизу села Рибальчого Голопристанського району. У воду випущено майже 300 тисяч екземплярів молоді риби, вирощеної у ставках однієї з найбільших риборозвідних компаній Херсонщини і переданої нею безоплатно для зариблення пониззя Дніпра. Переважну частину зарибку складає молодь судака. Також у водойми випущено щук, коропів та сомів.
— Наш інтерес полягає в покращенні екологічного стану води в Дніпрі. Ми зацікавлені, щоб вирощена нами риба очищала водойми, — пояснив директор підприємства-благодійника Леонід Волянський. — Такий метод біомеліорації перешкоджає заростанню ріки, покращується якість води. Для збереження балансу водної фауни та збільшення її різноманіття є нагальна потреба випускати аборигенні види риб, поголів'я яких з кожним роком зменшується.
Як запевнив голова Держагентства рибного господарства України Віктор Дроник, рибу випущено в спеціальній зоні, де не тільки заборонено її вилов, а й обмежено потрапляння сюди будь-яких сторонніх плавзасобів.
Херсонщина стає одним з найбільш ефективних регіонів з охорони та відтворення водних біоресурсів. Зариблення аборигенними видами риб в таких масштабах, та ще й на благодійний основі, — величезна рідкість. На початок листопада в нашій області в пониззя Дніпра, Дніпровсько-Бузький лиман та Каховське водосховище було вселено понад 3265 тисяч штук рибної молоді, вирощеної у ставках державних риборозвідних заводів регіону.

Олена Антоненко (Новий день. – №47 (4989). – 17.11.2011)

Екологічний календар