Новини. Події

21.02.2024
Через війну популяція зубрів значно скоротилася
Національний природний парк “Залісся”, що в Київській області понад місяць перебував під ...

Детальніше...

17.02.2024
Результати роботи застосунку ЕкоЗвгроза
На початку повномасштабного вторгнення рф було створено вебресурс та мобільний застосунок ЕкоЗагроза ...

Детальніше...

05.02.2024
Окупанти знов вбивають тварин лівобережжя
Нещодавно мережу сколихнули світлини, на яких російські окупанти позують з мертвими тваринами, вочевидь ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?







Випадкове фото



Всі новини

Херсон: листопад, дим, штраф…

03.11.2011

Відділ екології департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради попереджає керівників підприємств, навчальних та дошкільних закладів, закладів охорони здоров'я, інших організацій, які розташовані на території міста, а також жителів приватного житлового сектору про заборону спалювання опалого листя та іншої сухої рослинності.
«Люди навіть не підозрюють, яку шкоду наносять собі та природі спалюючи листя, змушуючи тим самим себе та оточуючих дихати продуктами горіння», – наголосила заступник начальника відділу екології Тетяна Федорова.
Вона пояснила, що подібно фільтрувальному паперу, листя затримує на собі величезну кількість забруднювачів. Так, листя рослин на 1 кг насаджень поглинають за сезон вегетації: 200-400 кг сірчистого газу (1 кг листя тополі у перерахунку на суху масу відфільтровує у середньому 150 г, ясеню - 18 г, липи - 10 г, акації білої - 69 г, в'язу - 39 г); 5-10 т вуглекислого газу (25-річне дерево тополі поглинає 44 кг, дубу - 28 кг, липи -16 кг, ялини - 6 кг); від 14 до 65 пилу (доросле дерево в'язу осаджує 28 кг, верби - 38 кг, клену - 28-33 кг, тополі - 34 кг, шовковиці - 31 кг, ясеню - 27 г, каштану - 16 кг); 370-380 г свинцю (тобто стільки, скільки його викидається автотранспортом при спалюванні 450-600 л етильованого бензину).
При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму та 30 кг оксиду вуглецю. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук. У тліючому, без доступу кисню, листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин.
Крім цього, спалювання рослинних залишків є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, а саме: ст. 50 Конституції України, ст. 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» і ст. 27 Закону України «Про рослинний світ», ст. 16 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», п.п. 3.6.14., 3.7.4. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, п.п. 3.6., 6.4.2. Правила утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України, Закону України «Про благоустрій в населених пунктах». Дії, що є порушенням зазначених норм законодавства тягнуть відповідальність відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Чинним законодавством України встановлена відповідальність за порушення цих заборонних норм. Так, ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за самовільне спалювання листя у парках, скверах та інших місцях без дозволу органів державного контролю в області охорони навколишнього природного середовища, або з порушенням такого дозволу.
Така діяльність спричиняє накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стосовно питання «А куди ж подіти опале листя?», законодавством України передбачено укладання договорів на вивіз листя та інших побутових відходів з відповідними спеціалізованими підприємствами, або методом компостування на присадибних ділянках.
«Ми любимо нарікати на погану екологію і на те, що держава нічого не робить для того, аби покращити ситуацію. І, водночас, власноруч самі робимо її ще гіршою», – зазначила Т. Федорова.
Відділ екології департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради закликає херсонців не бути байдужими до навколишнього природного середовища, а також дбати про власне здоров'я.

Прес-служба Херсонської міськради (Наддніпрянська правда. – №86 (22246). – 02.11.11)





Екологічний календар