Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоСамі собі губителі

В цьому розділі ми згуртовуємо думки, які так чи інакше пов'язані з екологією. Тому, натрапивши на сторінках газети «Новий день» на «Лист без ретуші», вирішили його помістити саме сюди. Адже це не просто думка людини, якій не байдужа екологія рідного краю, це – роздуми!

Доброго дня, шановні новоденці!
Дозвольте всім працівникам цього цікавого видання від щирого серця побажати здоров'я, щастя, миру, злагоди в сім'ях та успіхів у нелегкій газетярській праці. З вами я ще з часів «Ленінського прапора». Люблю і з нетерпінням чекаю кожного номера «Нового дня», рекомендую сусідам і знайомим.
А сьогодні хочеться поділитися своїми роздумами про життя. Я виросла і весь свій вік прожила в степовому краї, де немає ні лісів, ні гір, ні морів. Тепер, на старості, живу з дітьми у місті. Якось одного вихідного дня вони запросили мене до лісу подихати свіжим повітрям. І що ж я побачила? Гори пластикових і скляних пляшок, одноразових тарілочок і склянок, пакети і папір не тільки по всьому лісі на траві, а на гілках дерев, залишки вогнищ... Жах!
І подумалося мені, що невипадково у нас гектарами вигорають ліси і лісосмуги, чим завдаються мільйонні збитки державі. А держава — це люди, це ми з вами. А, отже, це і наші збитки.
Чула, що на Херсонщині депутати облради вирішують питання про оподаткування грибників, збирачів ягід та лікарських трав, і згадала дитячі повоєнні роки, коли ми, діти, збирали на полі колоски. І хоча врожай вже було зібрано, нас все одно гнали з поля. Думаю, що це були рішення не радянської влади, а недолугих керівників. Від сьогоднішніх рішень віє чимось подібним. Аякже, не дай, Боже, ці грибники розбагатіють і розкрадуть державу!
А як же з тими, хто розікрав заводи, порти, колгоспи і, врешті, дісталися до землі, одержали мільярди. З ними чому ніхто не бореться?
Чому б депутатам не розглянути питання про екологію, про чистоту лісів, рік та морів? Чому б не організувати рейди з виявлення порушників і не покарати принаймні такими методами, як: насмітив — прибери, і не тільки після себе, а й всю територію. Колись порушники підмітали вулиці, тротуари і площі населених пунктів. Якщо такі заходи не будуть дієвими, можна застосовувати й штрафи.
...Ось так я «надихалася» свіжим повітрям. Дістала з кишені пігулки валеріани і повернулася до міста. Такі наші справи. Ніхто не думає про нас, про наш добробут і здоров'я.
З повагою З.Т. Стукановська
м. Нова Каховка 

(Новий день. - №48 (4990). – 24.11.2011)

Екологічний календар