Новини. Події

10.01.2022
Клуб настільних ігор у Екоцентрі
У новому році Центр екологічної інформації Гончарівки не залишає наших користувачів без подарунків! Ми ...

Детальніше...

16.12.2021
Документальний фільм «Невидимі» зачепив за живе відвідувачів Гончарівки
Передостанній день XVIII Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA мав ...

Детальніше...

13.12.2021
Проєкт "Долучайся! Взаємодій! Створюй!"
Вихідні у Гончарівці видалися напрочуд бурхливими! Бібліотека приймала молодіжні екологічні групи з Волині ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоХерсонська обласна державна адміністрація
45-5715/0/16/313 від 30.09.2016  
                 
Міністру екології та природних ресурсів України
Семераку О.М.

Про створення робочої групи
з вивчення проблеми р. Вірьовчина

Шановний Остапе Михайловичу!
Перш за все висловлюю Вам глибоку повагу та звертаюся з приводу наступного питання.

Обласна державна адміністрація занепокоєна ситуацією, що склалася навколо екологічного стану р. Вірьовчина в межах Херсонської області та біля м. Херсон. Річка Вірьовчина відноситься до малих рік та на сьогодні є на межі повного пересихання та зникнення. Наповнення ріки відбувається тільки за рахунок атмосферних опадів та скидів стічної води з прилеглої території м. Херсон. У зв'язку з відсутністю скиду води зі зрошувальних каналів Інгулецької зрошувальної системи та наявністю цілої низки гідротехнічних споруд у межах території Миколаївської області, що перекрили природний водостік, у деяких місцях р, Вірьовчина пересохла, а її заплавно-гирлова частина повністю заболочена.

Ситуація вже сягнула критичного рівня. Зокрема, в межах заплавно-гирлової частини річки, що розташована біля житлових мікрорайонів м. Херсон, через відсутність постійного водостоку у береговій смузі утворилися торф'яники, які з причини природних процесів виділення метану минулого та поточного років у період пікових високих температур займаються та задимлюють житлові масиви.

Розв'язання зазначеної проблеми на місцевому рівні неможливе, так як для її вирішення необхідно залучити Державне агентство водних ресурсів України та місцеві органи виконавчої влади Миколаївської області.

Враховуючи викладене, просимо Вас, шановний Остапе Михайловичу, підтримати пропозиції громадської організації «Незалежна громадська екологічна рада Херсонської області», надіслані Вам листом від 13 липня 2016 року № 20/16, щодо створення під егідою очолюваного Вами Міністерства робочої експертно-аналітичної групи з вивчення проблеми р. Вірьовчина та забезпечити проведення комплексного і багатофакторного територіально-об'єктового екологічного дослідження проблеми р. Вірьовчина, висновки якого дадуть змогу сформувати та реалізувати план дій щодо порятунку ріки.

Відновлення природного водотоку р. Вірьовчина на території Херсонської області не тільки екологічно оздоровить територію, але й збільшить площу зрошуваних сільськогосподарських угідь, що в умовах дефіциту водних ресурсів степової зони є пріоритетним завданням.

З повагою

Голова обласної
державної адміністрації А.Гордєєв
 

Екологічний календар