Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Цибуля Наталі ще один ендемік Криму

14.05.2024

Український півострів Крим надзвичайно багатий на рідкісні рослини! Наразі ми можемо досліджувати його флору тільки в онлайн режимі. Сподіваємося вже в наступному році вирушити туди і привезти звідти багато якісного фото і відео матеріалу, адже навіть на інтернет ресурсах немає світлин деяких ендеміків!

Ще однією ендемічною рослиною Криму є цибуля Наталі або Allium nathaliaе, вид трав'янистих рослин родини амарилісові (Amaryllidaceae). Цей вид має дугасті, зазубрені на краях листки, досить великі цибулинки 8-25 мм завдовжки. У цибулі Наталі компактне і щільне суцвіття і густо зібране листя.

Цибулини цього виду бувають як кулястої так і яйцеподібної форми, у діаметрі 1-3.5 см та 8-25 мм завдовжки. Зовнішні її оболонки – коричневі або сірувато-коричневі, а в середині знову ж таки від коричневих до темно-пурпурових.

Стебло у довжину 25-70 см, пурпурове під суцвіттям. Листки, яких зазвичай 3-4 (рідше 2-5), коротші за стебло. Оцвітина трубчасто-дзвоноподібна, сегменти темно-пурпурові, з темнішою серединкою та майже білуваті на краю. Тичинки з жовтими пиляками. Насіння чорне, у довжину 3-3.5 мм. Час цвітіння: червень — липень.

Цибуля Наталі зустрічається на південних схилах Кримських гір. Це ксерофіт, тобто рослина сухих середовищ, здатна переносити тривалу посуху.

Рослина водиться у нагромадженнях уламків гірських порід, біля підніжжя та на схилах гір i урвищ (талуси), на сонячних схилах з рідкісним рослинним покривом. Росте на висотi 300-1000 м над рівнем моря (найчастіше на висотах приблизно 750 м).

Рік закінчується, але будемо намагатися встигнути ще розглянути хоча б один ендемік півдня України у грудні, бо це того варте! Слідкуйте за апдейтами!

Екологічний календар