Новини. Події

24.07.2026
Російські військові засипають Промоїну біля Генічеська: чим загрожує екосистемі перекриття протоки
Після влучних ударів ЗСУ по мосту через протоку Промоїна російські окупанти не стали чекати на ремонт. ...

Детальніше...

24.07.2026
Жив у квартирі, а тепер став вожаком зграї: як почувається вовк Одін, якого 2 роки тримали вдома
Вовк Одін, якого рік тому забрали з однієї зі столичних квартир, відновив здоров'я і навіть очолив ...

Детальніше...

23.07.2026
На станції «Вернадський» та судні «Ноосфера» стартують два міжнародні антарктичні дослідження
Українська антарктична станція «Академік Вернадський» та науково-дослідне судно «Ноосфера» ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Замість «сезону тиші» - гучні вибухи

23.03.2023

Зараз у більшості братів наших менших мав би бути сезон розмноження, але через російську агресію їх ареали перетворилися на «гарячі точки».

Наприклад, через бойові дії популяція перегузні степової може суттєво зменшитися, бо ці милі тваринки не зможуть нормально розмножуватися та приводити дитинчат.

Також може постраждати і пелікан кучерявий, який гніздиться в Національному природному парку «Меотида» поблизу Маріуполя.

Окрім цього, рідкісним представникам фауни загрожує руйнування або зміна їх ареалів та міграційних коридорів. Вибухи порушують життєві цикли тварин, птахів та навіть риб. Незабаром в Україні почнеться сезон тиші (01.04.-15.06.), це період, коли заборонені всі гучні заходи задля встановлення тиші та комфорту в лісах. Цьогоріч українські степи та ліси знову не дочекаються тиші - у війни немає відпусток та вихідних.

Україна лежить на перетині важливих міграційних шляхів птахів у західно-палеарктичному та афро-євразійському регіонах, від яких залежать понад 400 видів птахів. У березні та квітні сотні тисяч водоплавних птахів мігрують вздовж морської берегової лінії вздовж лісів на півночі країни, а також на півдні, там де бойові дії відбуваються або з певною періодичністю або не вщухають.

Відтак під загрозою опиняються 30 тис. пар білих лелек і близько 500 пар рідкісних чорних лелек, які прилітають в Україну на гніздування.





Екологічний календар