25.05.2026
За тиждень згоріло понад 28 гектарів українських лісів: Харківщина, Рівненщина, Волинь та Закарпаття
За минулий тиждень працівники «Лісів України» ліквідували 22 лісові пожежі загальною ...
25.05.2026
Інвазійні види переможуть?
Міжнародний союз охорони природи (IUCN) — найбільша у світі мережа природоохоронних організацій ...
22.05.2026
Урожай пшениці впав на 15%, південь пересихає: як клімат змінив Україну за 10 років
За останнє десятиліття зміна клімату суттєво вдарила по українському агросектору. Урожайність пшениці ...
Після злочинного підриву дамби Каховської ГЕС велика кількість червонокнижних та ендемічних видів як тварин так і рослин опинилася у небезпеці! Досі невідомо чи зможуть оговтатися наші природні парки після підтоплення та забруднення. Вода прибувала дуже швидко і буквально змивала все на своєму шляху, вириваючи з корінням рослини.
Зокрема, може постраждати такий ендемік Херсонщини як чебрець дніпровський. Зростає рослина на річкових пісках — у Степу (по Нижньому Дніпру від Запоріжжя до гирла).
Це багаторічна рослина 5–20 см завдовжки. Листочки чебрецю всього 4–7 мм шириною, вузько-лінійно-голчасті, зі злегка загорненими вниз краями, вкритими на поверхні дрібними щетинками. Квітне рослина маленькими квіточками бузкового кольору. Входить до родини «глухокропивові».
В рамках проєкту «Чар-зілля Херсонщини» Центр екологічної інформації й надалі знайомитиме користувачів Гончарівки з ендеміками нашої області попри усі біди й випробування, які випали на долю нашого краю.