Новини. Події

25.05.2026
За тиждень згоріло понад 28 гектарів українських лісів: Харківщина, Рівненщина, Волинь та Закарпаття
За минулий тиждень працівники «Лісів України» ліквідували 22 лісові пожежі загальною ...

Детальніше...

25.05.2026
Інвазійні види переможуть?
Міжнародний союз охорони природи (IUCN) — найбільша у світі мережа природоохоронних організацій ...

Детальніше...

22.05.2026
Урожай пшениці впав на 15%, південь пересихає: як клімат змінив Україну за 10 років
За останнє десятиліття зміна клімату суттєво вдарила по українському агросектору. Урожайність пшениці ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Ще один нацпарк зазнав збитків через війну

31.05.2024

Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних парках України, особливо, тих які знаходяться на Херсонщині.

Тільки в квітні ми писали про експедицію херсонських вчених до Національного природного парку «Кам’янська Січ», розповідали про враження науковців від понівеченої обстрілами території ННП і от знову змушені констатувати черговий акт екоциду цього об’єкта.

Днями, внаслідок ворожого обстрілу «Кам’янської Січі» сталася масштабна пожежа. Вогонь знищив понад 8,5 га заповідної території. Пожежа тривала понад 5 годин. Обстріли відбуваються тут майже щодня, адже окупанти легко дістають цю місцевість з окупованого Лівобережжя Дніпра.

Нацпарк «Кам’янська Січ» сильно постраждав після підриву греблі Каховської ГЕС. Внаслідок цього було завдано шкоду заповідним степам, де зростають особливо цінні види рослин, багато з яких занесені до Червоної книги України. Орієнтовна сума збитків, завданих довкіллю НПП «Кам’янська Січ», внаслідок підриву греблі, становить понад 73 млрд гривень. Ще раніше ННП «Кам’янська Січ» була захвачена окупантами, пограбована та замінована (дистанційне замінування цієї території відбувається періодично і зараз). Тепер потрібно підрахувати суму збитків від прильотів та пожеж.





Екологічний календар