Новини. Події

19.08.2026
Після відновлення окремого аграрного міністерства настав час повернути Україні і самостійне Міністерство захисту довкілля
Останні зміни в системі центральних органів виконавчої влади, внаслідок яких Міністерство аграрної ...

Детальніше...

17.08.2026
Дунай обмілів: в Україні водність річки становить лише 38-43% норми
У басейні Дунаю в серпні 2026 року зберігається аномально низька водність. У першій половині місяця ...

Детальніше...

11.08.2026
Спека і посуха зупиняють АЕС у Європі: чи є загроза для України?
Цього тижня на енергетику Угорщини очікує найскладніший період за десятки років, заявив прем'єр ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Світ виживе без меду, але не без бджіл!

20.05.2026

Сьогодні ми відзначаємо Всесвітній день бджіл. Гарний привід нагадати, що бджоли — це не лише про мед, це про виживання цілих екосистем.

Зазвичай коли люди говорять про бджіл, вони уявляють медоносну бджолу з пасіки. Але насправді світ тримають тисячі видів диких бджіл: джмелі, осмії, андрени, мегахіли та сотні інших. Саме вони часто запилюють рослини ефективніше за свійських бджіл.

Без запилення в природі:

- руйнуються харчові ланцюги

- зникають дикі рослини — деякі з них існують тільки завдяки бджолам

- падає генетичне різноманіття

- зменшується врожай фруктів та овочів

- дорожчає їжа

75% рослинної їжі людства залежить від комах-запилювачів, 80% квіткових рослин потребують перенесення пилку комахами. І проблема не лише у «бджоли зникають».
Проблема в тому, що ми забираємо в них місце для життя:
▪️ знищуємо луки й степи
▪️ косимо все «під нуль» або випалюємо траву
▪️ засаджуємо монокультурами
▪️ використовуємо пестициди

Дикі бджоли не живуть у вуликах — вони гніздяться в землі, сухих стеблах, старих деревах, тріщинах ґрунту. Їм потрібні живі різнотравні простори, що зберігаються непорушеними протягом усіх сезонів.

Що реально допомагає збільшити популяцію диких бджіл:

- менше суцільного косіння

- квітучі місцеві рослини

- збереження луків та степів у балках та на і узбіччях доріг

- менше пестицидів

- дикі ділянки без «ідеального порядку»

Захищаючи диких запилювачів, ми захищаємо не лише комах.
Ми захищаємо ліси, степи, сади — і стійкість світу, у якому живемо. А разом з тим — і власну їжу.

➡ Більше про запилення рослин комахами читайте на сайті у виданні Любові Ільмінської: https://cutt.ly/mtBcWpvL





Екологічний календар