Цей розділ було спеціально створено, щоб познайомити наших користувачів з ендемічними рослинами півдня України.

Ендемічні рослини — це види, які ростуть тільки на певній обмеженій території і ніде більше не зустрічаються.

Вони є унікальними представниками флори і часто перебувають під загрозою зникнення через обмежений ареал проживання, що робить їх особливо цінними.

Такі рослини можуть бути частиною цілих сімейств, родів або видів.

Ми присвятили свою увагу передусім ендемікам Херсонщини, Криму, острову Хортиця (Запорізька обл.) та Миколаївщини.

(На Одещині ендемічні рослини не представлені).

Через обмежену чисельність багато ендемічних видів заносяться до Червоних книг як рідкісні або зникаючі.  

Новини. Події

09.01.2026
«Danube Call» приймає заявки на рішення у сфері сталого управління седиментами
8 грудня 2025 року — Проєкт SUNDANSE, ініціатива Європейського Союзу, спрямована на посилення ...

Детальніше...

09.01.2026
Заповідна амнезія окупаційної влади у Криму
Окупаційна влада Криму вкотре прозвітувала про «створення» парку-пам’ятки ...

Детальніше...

08.01.2026
Окупанти намагаються переконати населення Донбасу використовувати токсичну шахтну воду
Окупаційна адміністрація на тимчасово окупованих територіях Донецької області розпочала масштабну ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Чебрець Дніпровський, ендемік під загрозою знищення

14.05.2024

Після злочинного підриву дамби Каховської ГЕС велика кількість червонокнижних та ендемічних видів як тварин так і рослин опинилася у небезпеці! Досі невідомо чи зможуть оговтатися наші природні парки після підтоплення та забруднення. Вода прибувала дуже швидко і буквально змивала все на своєму шляху, вириваючи з корінням рослини.

Зокрема, може постраждати такий ендемік Херсонщини як чебрець дніпровський. Зростає рослина на річкових пісках — у Степу (по Нижньому Дніпру від Запоріжжя до гирла).

Це багаторічна рослина 5–20 см завдовжки. Листочки чебрецю всього 4–7 мм шириною, вузько-лінійно-голчасті, зі злегка загорненими вниз краями, вкритими на поверхні дрібними щетинками. Квітне рослина маленькими квіточками бузкового кольору. Входить до родини «глухокропивові».

В рамках проєкту «Чар-зілля Херсонщини» Центр екологічної інформації й надалі знайомитиме користувачів Гончарівки з ендеміками нашої області попри усі біди й випробування, які випали на долю нашого краю.





Екологічний календар